Fotograf Roku 2013 ZPFP

15 czerwca 2013 r. podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi ogłoszono wyniki konkursu na Fotografa Roku 2013 ZPFP
Fotografem Roku 2013 Związku Polskich Fotografów Przyrody został Robert Toczewski z Okręgu Mazowieckiego. Grand Prix zdobyło zdjęcie pt. "Druty, zasieki, zapory, ..." z kategorii Świat w naszych rękach.
Prace nadesłało 9 okręgów (Dolnośląski, Łódzki, Mazowiecki, Krakowski, Pomorsko-Kujawski, Roztoczańsko-Podkarpacki, Śląski, Toruński i Wielkopolski). W konkursie wzięło udział 380 fotografii.
Jury w składzie:
Adam Ławnik (przewodniczący)
www.adamlawnik.pl 
www.facebook.com/krajobrazy 
Robert Dróżdż
Taida Tarabuła 
www.taida.pl 
www.taida-tarabula.blogspot.com

przyznało nagrody i wyróżnienia w dziesięciu kategoriach:

Eksperyment
1 miejsce Agnieszka Czarnocka "Siódmaczek" (Okręg Mazowiecki)
2 miejsce Maciej Pawelec "Niestraszna straszność" (Okręg Mazowiecki) 
3 miejsce Andrzej Miśkiewicz (Okręg Łódzki) 
wyróżnienie Bartosz Dubiel "Śnieżny" (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki) 
wyróżnienie Agnieszka Czarnocka "Topole" (Okręg Mazowiecki) 
Inne Zwierzęta 
1 miejsce Łukasz Bożycki "Żabowisko" (Okręg Mazowiecki) 
2 miejsce Dariusz Adamkiewicz "Chełbia modra" (Okręg Pomorsko-Kujawski) 
3 miejsce Bartosz Stróżyński "Nil Crocodile" (Okręg Wielkopolski) 
wyróżnienie Michał Skałba "Beskidzki smok" (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki) 
wyróżnienie Waldemar Graś "Zaskroniec" (Okręg Wielkopolski) 
Kompozycja i Forma 
1 miejsce Mateusz Matysiak "Oaza" (Okręg Wielkopolski) 
2 miejsce Przemysław Jośko "Makaron" (Okręg Mazowiecki) 
3 miejsce Aleksander Kowalke "Kropka, kreska, kropka, kr..." (Okręg Pomorsko-Kujawski) 
wyróżnienie Jerzy Dolata "Delta Nilu" (Okręg Wielkopolski) 
wyróżnienie Agnieszka Czarnocka "Dzbany" (Okręg Mazowiecki) 
wyróżnienie Marek Sykuła "Pinus szarada" (Okręg Łódzki) 
Krajobraz 
1 miejsce Przemysław Jośko "San nocą" (Okręg Mazowiecki) 
2 miejsce Marek Sykuła "Szadź" (Okręg Łódzki) 
3 miejsce Włodzimierz Karnkowski "Zimowa grafika" (Okręg Mazowiecki) 
wyróżnienie Joanna Antosik "Deszczowa buczyna" (Okręg Mazowiecki) 
wyróżnienie Marek Sykuła "Dęby" (Okręg Łódzki) 
wyróżnienie Marcin Łukawski "Śnieżyca" (Okręg Mazowiecki) 
Owady i Pajęczaki 
1 miejsce Agnieszka Czarnocka "Oczekiwanie" (Okręg Mazowiecki) 
2 miejsce Łukasz Bożycki "Matka zła wszelkiego" (Okręg Mazowiecki) 
3 miejsce Agnieszka Czarnocka "Lśnienie" (Okręg Mazowiecki) 
wyróżnienie Jerzy Dolata "Randka z biedronką" (Okręg Wielkopolski) 
wyróżnienie Marcin Łukawski "Złoty rój" (Okręg Mazowiecki) 
Ptaki 
1 miejsce Mateusz Matysiak "Uralski patrol" (Okręg Wielkopolski) 
2 miejsce Paweł Wacławik "Oświecona" (Okręg Mazowiecki) 
3 miejsce Marcin Lenart "Poranna pieśń" (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki) 
wyróżnienie Marcin Łukawski "Gęś w kaczeńcach" (Okręg Mazowiecki) 
wyróżnienie Tomasz Skorupka "Kandelabr" (Okręg Wielkopolski) 
Rośliny, Grzyby, Porosty 
1 miejsce Bartosz Dubiel "Kwiaty wiosny" (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki) 
3 miejsce Beata Ostachowicz "Leśna wiedźma" (Okręg Krakowski) 
wyróżnienie Robert Dejtrowski "Czworolist" (Okręg Mazowiecki) 
wyróżnienie Natalia Borowicz "Timeless" (Okręg Krakowski) 
Ssaki 
1 miejsce Kazimierz Michalik "Co ja robię tu?" (Okręg Krakowski) 
2 miejsce Katarzyna Gubrynowicz "Deser" (Okręg Mazowiecki) 
3 miejsce Jerzy Dolata "Optymista" (Okręg Wielkopolski) 
wyróżnienie Dariusz Przybyła "Przeprawa" (Okręg Śląski) 
wyróżnienie Marcin Łukawski "Żubr w zimowej posypce" (Okręg Mazowiecki) 
Świat w naszych rękach 
1 miejsce Marcin Łukawski "Skok przez płot" (Okręg Mazowiecki) 
2 miejsce Przemysław Jośko "Energia" (Okręg Mazowiecki) 
3 miejsce Wojciech Kowalski (Okręg Wielkopolski) 
wyróżnienie Katarzyna Gubrynowicz "Lidl ceni jakość" (Okręg Mazowiecki) 
Zestaw 
1 miejsce Mateusz Matysiak/Tomasz Skorupka (Okręg Wielkopolski) 
2 miejsce Joanna Antosik "Buczyna w trzech odsłonach" (Okręg Mazowiecki) 
wyróżnienie Michał Skałba "Anatomia wschodu" (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki) 
wyróżnienie Michał Ludwiczak "Wierzbowo" (Okręg Łódzki) 
Zapraszamy do galerii konkursowej:
Fotograf Roku 2013 
parent menu item not found: "130"