Zapraszamy na spotkanie - 17 stycznia 2018 r.

 
Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Okręgu Łódzkiego ZPFP. Wraz z Marianem Jarosińskim zajrzymy na bagna i dzięki jego fotografiom przyjrzymy się ich mieszkańcom. Zapowiada się pełna ekspresji opowieść okraszona ciekawymi zdjęciami. Na spotkaniu nie zabraknie oczywiście naszych stałych punktów programu, czyli konkursu w ramach Ligi Fotografów, historii jednego zdjęcia, a także rekomendacji wydawnictw przyrodniczych. W tym roku dorzucimy jeszcze jeszcze jeden stały temat, w którym omawiać będziemy "aktualności z kalendarza przyrodnika". Pooglądamy również zdjęcia i omówimy bieżące tematy oraz plany na I kwartał, który zapowiada się bogaty w foto-przyrodnicze wydarzenia.
Członków OŁ zapraszamy do ŁDK, do sali nr 408 na godzinę 18:00. Pozostałych na godzinę 18:30. Do zobaczenia.
 

Fotograf Roku 2018 OŁ ZPFP

Rozpoczynamy wybór Fotografa Roku 2018 Okręgu Łódzkiego ZPFP. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy członkowie naszego okręgu, którzy maja opłacone składki. Szczegóły w regulaminie. Zdjęcia konkursowe należy wysyłać do Macieja Cichosza w nieprzekraczalnym terminie - 31 stycznia 2018 roku. Maciej udzieli też wszelkich niezbędnych informacji dotyczących wymogów technicznych i formalnych nadsyłanych prac..
Wzorem ubiegłych lat mamy w Jury konkursowym wybitnych fotografów przyrody. Przewodniczącym jest Marcin Karetta, przedstawiciel Okręgu Śląskiego, a członkami Ewa Kacperek z Okręgu Mazowieckiego i Paweł Wrona z Okręgu Krakowskiego.
Fotografie nagrodzone w zeszłorocznym konkursie można obejrzeć TUTAJ.

Zebranie Okręgu - grudzień 2017


Koniec roku to czas podsumowań. Na grudniowym spotkaniu wspominaliśmy więc najważniejsze wydarzenia mijającego roku oraz oglądaliśmy najlepsze fotografie. Była to doskonała okazja aby obejrzeć nagrodzone prace z konkursów Fotograf Roku ZPFP i festiwalu diaporam z Izabelina oraz z festiwalu Sztuka Natury z Torunia.
Uzupełnieniem tej fotograficznej uczty były pokazy zdjęć zrobionych przez Krzysztofa Korca (Stawy Milickie) i Grzegorza Zakrzewskiego (okolice Kutna).
Rozstrzygnęliśmy też grudniową edycję Ligi Fotografów. Tym razem 3 punkty i nagroda książkowa trafiły w ręce Michała Staneckiego. Niemałą zasługę w tym sukcesie ma zapewne "bohater drugiego planu" ;-) z jego fotografii. Tym sposobem Michał został aktualnym liderem naszej ligi. A już w styczniu poznamy wyniki kolejnej odsłony konkursu.

Zobacz więcej...

Nowi członkowie naszego Okręgu.

Tradycyjnie juz pod koniec roku Zarząd Okręgu Łódzkiego ZPFP rozpatruje kandydatury na nowych członków. Po zapoznaniu się z poziomem  prac zaprezentowanych przez osoby ubiegające się o członkostwo i uwzględniając ich zaangażowanie w działalność związku, Zarząd podjął decyzję o przyjęciu z dniem 1 grudnia 2017 roku w szeregi naszego Okręgu pięciu kandydatów:
Katarzynę Świętochowską, Adrianę Bogdanowską, Krzysztofa Korca, Michała Woźniakowskiego i Grzegorza Zakrzewskiego.
Gratulujemy koleżankom i kolegom dotychczasowych osiągnięć i życzymy wielu sukcesów.

Sztuka Natury Toruń 2017

Kolejna doskonała wiadomość dotarła do nas 1 grudnia 2017 z Torunia. Na zakończonym tam X Międzynarodowym Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego "Sztuka Natury" główną nagrodę w konkursie pokazów multimedialnych zdobył Ryszard Sąsiadek za pokaz pod tytułem "Cisza", natomiast Bogusław Czarnecki otrzymał dwa wyróżnienia w konkursie fotograficznym. Serdecznie gratulujemy !
Chcesz zobaczyć nagrodzone prace? Zapraszamy 20 grudnia na spotkanie naszego Okręgu do Łódzkiego Domu Kultury na godzinę 18:30 sala nr 408.

Nasze sukcesy w Izabelinie


Miło nam poinformować, że na właśnie zakończonym festiwalu Wizje Natury w Izabelinie docenione zostały trzy prace członków naszego okręgu.
W konkursie na Fotografa Roku ZPFP Adam Mańka otrzymał wyróżnienie za zdjęcie "Powietrzna zwada" a Michał Stanecki za zdjęcie "Człowiek vs Natura".
W konkursie diaporam owacyjnie została przyjęta przez festiwalową publiczność prezentacja "Pośpiewajmy" Sebastiana Sołtyszewskiego. Nic więc dziwnego, że widzowie zgromadzeni w Izabelinie przyznali właśnie tej prezentacji Nagrodę Publiczności.
Goście festiwalu byli też pod wrażeniem pokazu Ryszarda Sąsiadka, który był jednym z gości specjalnych tegorocznego festiwalu.
Wszystkich, którzy nie mogli być w Izabelinie serdecznie zapraszamy na nasze grudniowe spotkanie, gdzie będzie można obejrzeć wszystkie nagrodzone prace

Zobacz więcej...

Zebranie Okręgu - listopad 2017


Już w najbliższy weekend festiwal w Izabelinie. Nic więc dziwnego, że przede wszystkim informacje festiwalowe zdominowały część organizacyjną naszego spotkania. Czekamy na niedzielną prezentację naszego kolegi - Ryszarda Sąsiadka. Ale też mamy nadzieję, ze prace naszych członków zostaną docenione w konkursie na Fotografa Roku i konkursie diaporam.
Po sprawach organizacyjnych odbyło się głosowanie nad zdjęciami zgłoszonymi do listopadowej edycji ligi fotografów. W tym miesiącu nagroda rzeczowa i 3 punkty w klasyfikacja przypadła Bogusławowi Czarneckiemu. Wszystkie wyniki i aktualna tabelę znajdziecie TUTAJ.

Zobacz więcej...

parent menu item not found: "130"