"Migawki znad Rawki" - wystawa członków OŁ ZPFP

O tradycyjnej porze, trochę po godzinie 18:00 w czwartek 20 sierpnia, rozpocznie się w galerii fotografii Olimpijka wernisaż wystawy Małgorzaty i Krzysztofa Kuhnów pod tytułem „Migawki znad Rawki”.
Wystawa jest kontynuacją olimpijkowych obchodów jubileuszu 25. lecia Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Serdecznie zapraszamy do galerii na ulicę Piotrkowską 132 

Liga Fotografów - sezon 2019/2020

W czerwcu 2020 zakończyliśmy trzecią już edycję Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego ZPFP. Nasz konkurs polega na wybieraniu co miesiąc zdjęcia przyrodniczego, które najlepiej ilustruje zadany wcześniej temat. W zabawie mogą wziąć udział nie tylko członkowie naszego okręgu, ale wszyscy sympatycy fotografii przyrodniczej. Na zebraniach okręgowych wybieramy najlepsze prace, a pierwsze trzy zdjęcia są premiowane ligowymi punktami. Suma punktów na koniec sezonu decyduje o zwycięstwie. Tym razem, ze względu na epidemię, trzy edycje  byliśmy zmuszeni rozstrzygnąć on-line. Rywalizacja jak zwykle była zacięta i do końca nie było pewności, jaki będzie finalny rezultat.
Ostatecznie laureatami Ligi 2019/2020 zostali
1. Marian Jarosiński
2. Krzysztof Korc i Michał Stanecki ex aequo
3. Marek Sykuła
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom naszej zabawy, dzięki którym mogliśmy obejrzeć ciekawe fotograficzne interpretacje zadanych tematów.
Zachęcamy do obejrzenia wszystkich nagrodzonych prac na naszej stronie internetowej.http://zpfp.pl/okreg-lodzki/aktualnosci/liga-fotografow-tabela

Wizje Natury 2020 - on line

W tym roku festiwal Wizje Natury odbędzie się w dniach 16-22 listopada 2020 w formule on-line.
Epidemia koronawirusa wymusza również na Związku Polskich Fotografów Przyrody zmianę dotychczas stosowanych form organizacyjnych i wykorzystanie w swojej działalności nowych technologii komunikacyjnych.
Mamy nadzieję, że taka formuła pozwoli dotrzeć z festiwalowym przekazem do jeszcze szerszego grona odbiorców, również tych nie zrzeszonych w Związku. Może więc być doskonałą platformą do promocji naszej działalności.
W programie pokazy zdjęć i diaporam, prelekcje gości, warsztaty fotograficzne. Jednym z bardziej interesujących elementów festiwalu będzie Ogólnopolski Otwarty Konkurs Fotograficzny “Piękno dzikiej przyrody”.
Szczegóły znajdziecie już wkrótce na profilu facebookowym ZPFP.
 20200701 WN 2020

Wystawa Fotograf Roku 2020 OŁ ZPFP

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne i Okręg Łódzki Związku Polskich Fotografów Przyrody zapraszają na wystawę pokonkursową „Fotograf Roku 2020 ZPFP”.
Wystawę można będzie oglądać w Galerii Fotografii ŁTF im Eugeniusza Hanemana w Łodzi
na ul. Piotrkowskiej 102 w dniach 30 czerwca – 11 lipca 2020r.
Wernisaż wystawy odbędzie się 30 czerwca 2020 o godzinie 18:00

Zebranie okręgu - czerwiec 2020

Niektórzy mówili "niemożliwe", ale jak się okazuje wszystko można, jeśli się tylko chce. Okręg Łódzki ZPFP spotkał się pierwszy raz od kilku miesięcy. Nasze dotychczasowe miejsce zgromadzeń jest nadal niedostępne, dlatego spotkaliśmy się w plenerze - w jednym z łódzkich parków. Było nas 10 osób i dwa psy - było bardzo fajnie i wesoło. Były długie rozmowy, obserwacja parkowej fauny oraz oczywiście oglądanie zdjęć (tym razem tradycyjnych odbitek na papierze). Na pewno będziemy się jeszcze w tej formule spotykać.
 20200619 park

"Czułe i Szalone"– wystawa Anny Ogar

Powoli wracamy do normalności. Od 4 czerwca w „Galeryjce Olimpijce” można podziwiać wystawę naszej koleżanki (i jednocześnie członkini Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego) Anny Ogar. Wystawa pod tytułem "Czułe i Szalone", mimo że przedstawia przyrodę nie do końca dziką, to jednak warta jest zauważenia. Wystawa poświęcona jest bowiem jednej z wielkich pasji Ani, jaką są konie.
Oddanie dzikiego temperamentu tych zwierząt, a jednocześnie ich majestatu i piękna sylwetki, wymaga niebywałego kunsztu od fotografa. Nie bez znaczenia są tu zarówno cierpliwość i wytrwałość w obserwacji koni, jak również refleks oraz umiejętność wyczucia i przewidywanie ich nagłych reakcji. Połączenie tych kompetencji przyniosło wyborny efekt. Dlatego z przyjemnością zapraszamy do osobistego oglądania prac.
Wystawę można oglądać do 23 czerwca w „Galeryjce Olimpijce”, Łódź ul. Piotrkowska 132 (w podwórzu), w dni robocze w godzinach pracy BPiT „OLIMP”.

Liga fotografów - 05/2020

 
Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Maj 2020 temat "Uczta"

Czytaj więcej...

Odwołane zebrania Okręgu Łódzkiego ZPFP.

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa i zawieszeniem przez Łódzki Dom Kultury wszystkich spotkań stowarzyszeń, nasze marcowe, kwietniowe i majowe zebrania nie odbędą się. O kolejnych spotkaniach, w zależności od rozwoju sytuacji, będziemy informować w mediach społecznościowych i poprzez naszą grupę dyskusyjną.

Liga fotografów - 03/2020


Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Marzec/Kwiecień 2020 temat "Konflikt"

Czytaj więcej...

„Spotkania z przyrodą” – podcast Michała Staneckiego

W czasach przymusowej izolacji brakuje nam bezpośrednich kontaktów: plenerów, wernisaży, spotkań okręgowych, na których wymienialiśmy się doświadczeniami i dyskutowaliśmy o naszych fotograficznych sprawach. Dlatego wyjątkowo trafna wydaje się inicjatywa naszego kolegi, Michała Staneckiego, aby właśnie teraz uruchomić podcast o tematyce foto-przyrodniczej.
Już pierwsze odcinki audycji dały nam przedsmak tego, co się będzie działo w przyszłości. Wskazówki dla początkujących fotografów, kalendarz przyrody, ciekawe miejsca do fotografowania, porady sprzętowe, rekomendacje publikacji przyrodniczych i wywiady z ciekawymi gośćmi. No i przede wszystkim gawędy Michała, który z pasją opowiada o swoich przygodach na łonie natury. Warto więc już teraz zasubskrybować kanał, aby nie przegapić żadnego odcinka. :-)
Poszukajcie podcastu Michała na wszystkich popularnych platformach streamingowych lub bezpośrednio na stronie jego bloga michalstanecki.com
Serdecznie polecamy!

Relacje zwycięzców konkursu Fotograf Roku 2020

Zapraszamy do przeczytania relacji, w których laureaci poszczególnych kategorii konkursu Fotograf Roku 2020 opowiadają, jak wykonali swoje nagrodzone zdjęcia. O swoich terenowych przygodach opowiadają: Joanna Antosik, Maciej Cichosz, Krzysztof Korc, Adam Mańka, Włodzimierz Stanisławski i Katarzyna Świętochowska.
Natomiast wszystkie zdjęcia wyróżnione w konkursie obejrzycie na naszej wirtualnej wystawie: Wystawa pokonkursowa "Fotograf Roku 2020 OŁ ZPFP"

Czytaj więcej...

Nagroda Publiczności FR 2020 dla Adama Mańki

W niedzielę 15 marca 2020 zakończyło się internetowe głosowanie w kategorii Nagroda Publiczności w konkursie Fotograf Roku 2020 Okręgu Łódzkiego ZPFP. Spośród dziesięciu wyselekcjonowanych wcześniej prac, zdecydowanie zwyciężyła fotografia Adama Mańki pod tytułem "Łowca". Przedstawia ona czaplę zielonawą, która próbuje "poradzić sobie" z upolowanym wróblem.
Adam jest wszechstronnym fotografem przyrody, ale największą przyjemność sprawia mu fotografowanie ptaków. Jego prace są często wyróżniane w konkursach fotograficznych. Z taką samą pasją fotografuje ptaki na błotach Jeziorska, jak i w najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Aby zdobyć nagrodę publiczności w tegorocznej edycji Fotografa Roku, musiał się wybrać aż do Afryki. :-) Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane na zachodnim brzegu Mauritiusa, wyspy położonej w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Czytaj więcej...

Fotograf Roku 2020 - Nagroda Publiczności

Zapraszamy naszych członków, fanów i sympatyków do głosowania na 10 fantastycznych zdjęć.
Wasze głosy oddawane poprzez reakcję pod zdjęciami na naszym profilu na Facebooku pozwolą nam wyłonić zwycięskie zdjęcie w kat. Nagroda Publiczności w corocznym konkursie Fotografa Roku okręgu łódzkiego ZPFP.
Głosy można oddawać do 15.03.2020
Mile widziane będą Wasze udostępnienia albumu, aby zachęcić do zabawy również Waszych znajomych.
 FR 2020 - Nagroda Publiczności

V Przegląd Pokazów Multimedialnych

V Przegląd Pokazów Multimedialnych Okręgu Łódzkiego ZPFP w Poleskim Ośrodku Sztuki już za nami. W miłym towarzystwie mogliśmy obejrzeć aż 22. różnorodne stylistycznie diaporamy, przygotowane przez fotografów z naszego okręgu, a przy okazji zareklamować działalność naszego stowarzyszenia. Swoje pokazy zaprezentowali: Joanna Antosik-Żołądek, Adriana Bogdanowska, Grażyna Dębowska, Marian Jarosiński, Krzysztof Kuhn, Michał Ludwiczak, Małgorzata Markuszewska, Andrzej Miśkiewicz, Anna Ogar, Ryszard Sąsiadek, Sebastian Sołtyszewski, Renata Stadnik, Michał Stanecki, Małgorzata Szafrańska-Kuhn i Piotr Szewczyk.
Jak zwykle w POS panowała doskonała atmosfera, i jak zwykle umówiliśmy się na spotkanie za rok. :-)

Zobacz więcej...

parent menu item not found: "130"