Konkurs OM ZPFP na FR 2020 - Jury

Przedstawiamy naszych tegorocznych jurorów - biografie i przykładowe fotografie poniżej
Tomasz Młynarczyk - Przewodniczący Jury
Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (Prezes Okręgu Lubelskiego) oraz Radzyńskiego Klubu Fotograficznego Klatka, mieszka w Radzyniu Podlaskim.
Zajmuje się fotografią koncepcyjną i eksperymentalną, oraz szeroko rozumianą fotografią społeczną. Dokumentuje i analizuje przenikanie się kultur, tradycji i wiary terenów Polski Wschodniej.
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2019 w dziedzinie sztuk wizualnych.
Autor wystaw indywidualnych: „Gdzie jest pałac” , „Struktury, faktury, formy” , „Radzyń 7.00” , „Światło-wody” , „Prawosławie” , „Archiwum – forma i światłocień” , „Bal” , „Trzepak” , „Ostatni seans” , „Żebro Adama” oraz „Trisomia 21”, „In memoriam”. Udział w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Węgry, Francja).
Założyciel Radzyńskiego Klubu Fotograficznego „Klatka”, Współtworzył Grupę Twórczą MOTYCZ. Fotograf Roku 2003 Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureat licznych konkursów krajowych i zagranicznych, np.: ”Radzyński Bakałarz 2014” za „Walizkę Józefa Karłowicza” Dominiki Leszczyńskiej i Tomasza Młynarczyka jako najlepsza praca historyczna mająca charakter naukowy.
Autor albumów: „Radzyń w fotografii Tomasza Młynarczyka”, „Na moje oko”, „Sacrum przydrożne”, „Teatr w teatrze”, „Majówki”. Współautor albumów m.in.: „Dolina Tyśmienicy”, „Kock w fotografii”, „Walizka Józefa Karłowicza”, „Dwudziestolecie Beatyfikacji Męczenników z Pratulina”, „Janów Podlaski w dziejach Diecezji Siedleckiej. Wydanie Jubileuszowe” , ”Mocni wiarą i miłością Maryi. Wydanie Jubileuszowe”, „Radzyń Podlaski. Nowy jest piękny, a stary pełen tajemnic”, „Arti Sentemo – Kameralna Orkiestra Akordeonowa”.
https://www.facebook.com/bocianpl
Cytat z historycznego podsumowania konkursu ZPFP w 2004 roku:
"Wielki sukces młodego fotografa z Radzynia Podlaskiego! Tomasz Młynarczyk zdobył I Miejsce w 4 Kategoriach i Nagrodę Główną drugiego wewnętrznego konkursu ZPFP."
Cytat z historycznego podsumowania konkursu ZPFP w 2004 roku:
"Wielki sukces młodego fotografa z Radzynia Podlaskiego! Tomasz Młynarczyk zdobył I Miejsce w 4 Kategoriach i Nagrodę Główną drugiego wewnętrznego konkursu ZPFP."



Jarosław Jeleński
Mieszka w Bydgoszczy. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody w Okręgu Pomorsko - Kujawskim od 1995 roku.
Fotografuje od ponad 40 lat. Dokumentuje okazy rodzimej fauny i flory. Jego ulubione tereny fotograficznych łowów to Bory Tucholskie, Puszcza Białowieska, Dolina Dolnej Wisły i ukochane Podlasie oraz leżące blisko miasta łąki, lasy, pola i wody. Fotografuje w technice cyfrowej i nie ogranicza się do wykonywania zdjęć dokumentalnych.
Koncentruje się na planowaniu kadrów, wyborze miejsca i światła oraz pory dnia. Wszystko jest dla niego tak ważne, jak sama technika. Samodzielnie zajmuje się "cyfrowym wywoływaniem" swoich prac, łącznie z ich wydrukiem. Fotografia istnieje dla niego tylko na papierze w formie wydruku, odbitki, powiększenia.
Jest autorem i współautorem licznych wystaw fotografii w galeriach i muzeach. Razem z bratem tworzy galerię fotografii przyrodniczej "Na płocie - pod bocianim gniazdem" w Rogaczach na Podlasiu. W ostatnim czasie powraca do fotografii monochromatycznej i realizuje projekty w technice analogowej czarno-białej.



Grzegorz Okołów
Urodził się i wychował w Białowieży; tam też, w Puszczy, zaczynał przygodę z fotografowaniem. Aparat towarzyszył mu zarówno podczas wycieczek do lasu, jak i podczas coraz dalszych wyjazdów i wypraw. Przeszedł niemal cały „szlak bojowy” – od Smieny 8m, przez kultowego Zenita średnioformatowego, manualne i coraz bardziej zautomatyzowane lustrzanki analogowe, po fotografię cyfrową.
Fotografuje przyrodę, czasem dziką, czasem tę bardziej udomowioną i przekształconą. Uwiecznia to, co akurat mu się spodoba – może to być pejzaż, detal, grzyb, roślina, jakieś większe lub mniejsze zwierzę. Nie uważa się za „gatunkowca”; bardziej od gatunku pociąga go forma, chociaż na potrzeby zdjęć ilustrujących publikacje stara się połączyć jedno z drugim. Ostatnio oprócz fotografowania przyrody zajmuje się też jej filmowaniem. Autor licznych artykułów, książek przyrodniczych, współautor kilku albumów fotograficznych o tematyce przyrodniczej.
Laureat nagród w konkursach diaporamy i pokazów zdjęć w Szczecinie, Toruniu i Izabelinie, gdzie zdobył Grand Prix Wizji Natury w 2017 roku za "H202".
Przez kilkanaście lat kierował Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego. W ZPFP od 1995 roku. Pełnił funkcję Wiceprezesa i p.o. Prezesa w Zarządzie Głównym, aktywnie działał w Okręgu Mazowieckim aż do roku 2014, gdy przeprowadził się na zachód Polski.


