HeaderSearchForm

Relacja ze Spotkania Okręgu Mazowieckiego w dniu 22 czerwca 2016

Zebranie rozpoczęło się informacją  zarządu o planowanych wystawach Okręgu. Od połowy sierpnia do połowy września w Sali Elektorskiej Mazowieckiego Instytutu Kultury prezentowana będzie a wystawa prac nagrodzonych w  konkursie na Okręgu Mazowieckiego na Fotografa Roku 2016. Planowany termin wernisażu wystawy to 17 sierpnia, a informacja o dokładnej godzinie rozesłana będzie na początku sierpnia. Liczymy na liczne przybycie członków OM.
 
 
Nowa inicjatywa wystawy tematycznej "Wsród bagien i piasków" zaczyna się krystalizować. Wystawa prezentowana będzie również w MIK w Sali Elektorskiej w okresie od 19 października do 17 listopada. Chęć udziału w wystawie zglosiło ponad 20 członków okręgu. Regulamin wystawy został już rozesłany do zainteresowanych i rozpoczęliśmy zbieranie zdjęć.
 
Wiesław Kościukiewicz, laureat Grad Prix konkursu na Fotografa Roku 2016, przedtawił prezentację zdjęć swoich projektów forograficznych realizowanych w Kotlinie Kłodzkiej. Najciekawsze zdjęcia zrobine były w dolinie rzeki Dzikiej Orlicy. Niewątpliwie jest to rejon wart fotograficznej penetracji, choć niestety dość odległy od Warszawy.
 
 
Ewa Pliszka opowiedziała o swoim  wrześniowym wyjeździe na norweskie Lofory, gdzie oprócz jesiennych krajobrazów, czerwonych borówek na skalistych stokach wyrastających prosto z morza, miała okazję zobaczyć zorzę polarną.
 
 
Ola Kowalik pokazala zdjęcia zrobone głównie na Mazowszu, między innymi z bagna krzętowskiego.
W  ramach zajęć technicznych Witek Gorzelski przedstawił  interaktywną instrukcję  umieszczania zdjęć w Galerii członków Okręgu Mazowieckiego na portalu ZPFP. Namawiamy wszystkich gorąco aby z tej instrukcji jak najszybciej skorzystali.
 
 
Dyskutowaliśmy również o temacie na kolejną wystawę związkową, którą  planujemy na marzec- kwiecień przyszłego roku. Tytuł nie został skonkretyzowany, ale tematem będą GÓRY.
 
 Na koniec plenery. Padło szereg propozycji atrakcyjnych miejsc na krótkie weekendowe wypady w okolicach Warszawy.  Rozważany był również kilkudniowy plener OM na jesieni. Najciekawszą propozycją wydaje się plener w Kotlinie Kłodzkiej w pierwszej połowie października.
 
Przed nami przerwa wakacyjna, w czasie której wszyscy uzupełniać bedą zapewne swoje fotograficzne portfolia pod kątem konkursu na Fotografa Roku 2017, a ci, którzy będą w górach może coś pięknego ustrzelą na wiosenną wystawę tematyczną.
 
Do zobaczenia we wrześniu na spotkaniu w czwarty poniedziałek, czyli 26.09.2016 o godzinie 18 w tym samym miejcu, czyli w Sali Bibliotecznej MIK, Elektoralna 12.
parent menu item not found: "130"