HeaderSearchForm

ZPFP IFWP

ZPFP odnawia członkostwo w Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej (IFWP)

Miło nam poinformować Was, że 22 marca 2017 r. Związek Polskich Fotografów Przyrody odnowił członkostwo w International Federation of Wildlife Photography. Wraz z powołaniem nowego Zarządu IFWP w 2017 roku organizacja nabrała nowego rozpędu i zapowiada prężne działania na wielu polach, co przekonało Zarząd Główny do ponownego przystąpienia do niej. Reprezentantką ZPFP została Dorota Kycia, która będzie odpowiadała za kontakt z Federacją.  
IFWP to międzynarodowa organizacja zrzeszająca krajowe stowarzyszenia fotografów przyrody - obecnie reprezentuje 17 europejskich stowarzyszeń, czyli ponad 5 000 fotografów.
Federacja działa na zasadzie wolontariatu. Na co dzień ułatwia wymianę informacji między stowarzyszeniami członkowskimi a raz do roku organizuje Kongres, podczas którego członkowie mogą osobiście wymieniać się wiedzą i doświadczeniami. Wydaje też publikacje i organizuje wystawy, by promować artystyczne dokonania zrzeszonych fotografów oraz organizuje doroczny konkurs fotografii przyrodniczej.
 
IFWP stawia sobie za cel promocję etycznej fotografii przyrodniej (kodeks etyczny IFWP) oraz działań na rzecz ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych. W 2017 roku w ramach IFWP powołana została grupa dedykowana ochronie przyrody – IFWP Conservation. Grupa będzie wspierać działania ochroniarskie podejmowane przez fotografów, ułatwiać przepływ informacji i inicjować własne projekty. W planach jest miedzy innymi promocja tworzenia nowych obszarów chronionych i nagłaśnianie przypadków niszczenia środowiska.     
Zaangażowanie w działania ochroniarskie to jedna z kilku propozycji nowego Zarządu IFWP. Drugą jest aktywne przekazywanie wiedzy o fotografii przyrodniczej. Już niedługo na stronie Federacji pojawią się dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne, które mogą okazać się przydatne zarówno dla nowicjuszy jak i doświadczonych fotografów. IFWP zamierza też aktywnie wspierać rozwój młodych fotografów przyrody oraz w miarę możliwości pomagać tym z nas, którzy znajdą się w potrzebie.
Zachęcamy Was do angażowania się w działania IFWP – na początek do odwiedzania strony IFWP oraz dedykowanych profili na Facebooku oraz do wzięcia udziału w dorocznym konkursie fotograficznym.
       Fanpage IFWPGrupa IFWP Meetings czyli spotkania
IFWP Conservaton poświęcony ochronie przyrody.
parent menu item not found: "130"