HeaderSearchForm

Plener - Białowieża 2014

Białowieża, 31.01- 2.02.2014  - pierwszy ogólnopolski plener zorganizowany dla ZPFP przez naszego partnera technologicznego - firmę Canon. Zaadresowany został do prezesów i sekretarzy wszystkich okręgów.
Frekwencja dopisała, wiatr i mróz też ;-). Zapowiadana odwilż nie nadeszła.
Piątkowe popołudnie przeznaczone było na warsztaty przygotowane przez Organizatora oraz prezentację firmy Fotoforma.
Na koniec spotkania każdy mógł wypożyczyć przywieziony przez Canon sprzęt, by następnego dnia już od samego rana móc przetestować go w terenie.
 
 
W sobotę – mimo mrozu – wszyscy ruszyli w poszukiwaniu żubrów. Część skierowała się na północ puszczy -  w okolice Siemianówki. część wybrała Teremiski oraz spotkanie z Adamem Wajrakiem, który poprowadził grupę po okolicznych polach i lasach.
Popołudnie, już po zachodzie słońca (który z racji zachmurzenia niestety nie był fotogeniczny) spędziliśmy wszyscy na kolejnych warsztatach - tym razem przygotowanych przez naszych związkowych "nocnych fotografów" - Jurka Dolatę, Asię Antosik oraz Mikołaja Stawowego.
Był to również czas zgłaszania swoich zdjęć zrobionych podczas pleneru na konkurs, którego rozstrzygnięcie nastąpiło jeszcze tego samego wieczoru, podczas uroczystej kolacji.
I miejsce zajął Janusz Kępa z Okręgu Toruńskiego, II i III zgarnął Okręg Pomorsko-Kujawski w osobach Małgosi Książkiewicz oraz Mateusza Ściborskiego. Zwyciezcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy.
Niedzielny poranek był ostatnią szansą na białowieskie zdjęcia. Ci, którzy postanowili wracać przez Teremiski mieli szczęście spotkać słynnego „Wikinga” - w dodatku w towarzystwie swojego wiejskiego towarzysza – Czestera.

Zima wkrótce ustąpiła, mróz zelżał, śnieg stopniał… Zostały miłe wspomnienia i plany na kolejne plenery.
parent menu item not found: "130"