Zebranie okręgu - wrzesień 2018

Pierwsze po wakacjach zebranie okręgu było prawdziwą ucztą dla miłośników fotografii przyrodniczej i wakacyjnej. Obejrzeliśmy wiele interesujących i bardzo różnorodnych pokazów. Ale zanim to nastąpiło zrealizowaliśmy stałe punkty programu.

Najpierw Renata misia Stadnik opowiedziała (i zilustrowała swoją relację zdjęciami) o szóstej już edycji Kolorowej Lokomotywy, w której, jak co roku, wzięli udział nasi członkowie.

Później bardzo nietypowa jak na spotkanie ZPFP, ale wyjątkowo miła, relacja z uroczystości zaślubin Asi Antosik, naszej koleżanki z Okręgu  Mazowieckiego i członka Zarządu Głównego ZPFP. Asia jest bardzo lubiana w naszym Okręgu, ma tutaj wielu przyjaciół. Stąd obecność "silnej" łódzkiej reprezentacji na tej radosnej ceremonii. Życzymy Asi i Przemkowi Wszystkiego Najlepszego :-)
Po tym miłym i podniosłym akcencie wróciliśmy do "prozy fotoprzyrodniczego życia", czyli stałych punktów naszych zebrań.
Michał Ludwiczak zarekomendował książkę Grzegorza Bobrowicza ,,Fotografowanie polskiej przyrody”. Oprócz standardowych porad - w jaki sprzęt należy się zaopatrzyć, czy gdzie i kiedy warto fotografować, autor w ujęciu miesięcznym przedstawia intersujące sugestie odnośnie potencjalnych tematów i fenomenów polskiej przyrody wartych sfotografowania.
Bogusław Czarnecki polecił natomiast książkę znanego prezentera telewizyjnego i dokumentalisty BBC - Davida Attenborough "Przygody młodego przyrodnika". To pasjonujący opis podróży Davida dookoła świata w poszukiwaniu egzotycznych zwierząt, pełna niesamowitych przygód i napisana z właściwymi autorowi dowcipem i urokiem.

Pierwszą, po wakacyjnej przerwie, edycję Ligi Fotografów wygrało zdjęcie Michała Ludwiczaka.  Aktualna tabela oraz zdjęcia zgłoszone na konkurs są jak zwykle opublikowane na stronie. A temat na październik to "Naturalny monochrom". W kontekście rozpoczynającej się właśnie jesieni, trzeba przyznać, że temat jest trochę przekorny. Ale tym ciekawiej będzie zobaczyć, jak wśród barw jesieni fotografowie przyrody odnajdą jednobarwne tematy, jak potrafią wykorzystać w fotografii różne odcienie tego samego koloru.

W kąciku technicznym Michał Stanecki opowiedział o efektach swoich prób z wykorzystaniem drona w fotografii. Można było zobaczyć sprzęt podczas gdy Michał dzielił się swoimi doświadczeniami. Mówił o zaletach, ale też o pewnych mankamentach wykorzystania takiego sprzętu. Była mowa o potencjalnych zagrożeniach i wymogach prawnych jakim obwarowane jest w naszym kraju używanie drona. A na koniec, po zebraniu, był efektowny pokaz pilotażu ;-)

Finałem zebrania był oczywiście wielka prezentacja zdjęć z wakacji. Swoje prace zaprezentowali Antoni Buraczewski, Basia Grabowska, Grzegorz Zakrzewski, Małgosia Markuszewska, Marek Wyszomirski, Tomek Buczko i Michał Ludwiczak. A Renata misia Stadnik i Piotr Szewczyk pokazali swoje pokazy multimedialne.
 
 
 
 
parent menu item not found: "130"