"Wizje Natury" w Radiu TOK FM

Ewa Podolska spotkała się 8 grudnia 2018 w radiu Tok FM z Beatą Ostachowicz i Jerzym Grzesiakiem. Rozmowa dotyczyła fotografowaniu przyrody, festiwalu "Wizje Natury" i albumu promującego prace artystów zrzeszonych w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Posłuchajcie.

II Przegląd Pokazów Multimedialnych

Radiowa zapowiedź II Przeglądu Pokazów Multimedialnych, który odbędzie się 17 lutego 2017 w Poleskim Ośrodku Sztuki. W ten zimowy wieczór przygotowaliśmy wyjątkowe zestawienie fotografii z muzyką. Diaporamy i pokazy zdjęć fotografów zrzeszonych w Okręgu Łódzkim ZPFP, a także, w drugiej części wieczoru, muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Janusz Kurowski i przyjaciele.

Fotografowanie zjawisk atmosferycznych.

Oprócz wiedzy, doświadczenia i sprzętu w fotografii przyrodniczej liczy się również szczęście. Przecież tak wiele czynników wpływających na jakość fotografii nie zależy bezpośrednio od fotografa. I wówczas tylko szczęśliwy zbieg okoliczności może zadecydować o sukcesie bądź porażce. Szczęście przydaje się szczególnie podczas fotografowania takich zjawisk jak roje meteorów czy błyskawice. Ale szczęściu można dopomóc. O tym jak to zrobić rozmawiają w kolejnym odcinku Magazynu Fotograficznego Radia Łódź Konrad Ciężki i Prezes naszego Okręgu Michał Ludwiczak. Posłuchajcie !

Plener w odkrywce

O tym, że odkrywka może być wdzięcznym tematem prac artystycznych wiedzą pracownicy kopalni, którzy jednak na co dzień nie mają czasu, by zachwycać się otoczeniem. Taki czas znaleźli za to członkowie Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody, którzy 18 czerwca odwiedzili odkrywkę Koźmin.
Inicjatorką pobytu fotografików w kopalni Adamów była dr hab. Joanna Petera-Zganiacz, która jest pracownikiem Katedry Geomorfologii i Paleogeografii Uniwersytetu Łódzkiego i z racji swoich zainteresowań zawodowych systematycznie przyjeżdża na odkrywkę.
Całą relację z naszego pleneru przeczytajcie na portalu branżowym Zespołu Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin" SA: http://www.gg.kwbkonin.pl/?p=1901

 

Fotografowanie krajobrazów.

Jeden z lipcowych odcinków Magazynu Fotograficznego Radia Łódź poświęcony był fotografowaniu krajobrazów. Mimo, że karjobrazy nie "uciekają" na widok fotografa, jak wiekszość zwierząt i ptaków, to jednak zrobienie ciekawego zdjęcia krajobrazu to tylko z pozoru prosta sprawa. Posłuchajcie porad eksperta. Na antenie Radia Łódź swoimi doświadczeniami dzieli się Wiceprezes Okręgu Łódzkiego ZPFP Michał Stanecki.

O fotografowaniu przyrody w "Kalejdoskopie".

W internetowym wydaniu Magazynu Kulturalnego Łodzi i Województwa Łódzkiego "KALEJDOSKOP" ukazał się artykuł Michała Staneckiego pt. "Jak fotografować przyrodę ?"
Autor pisze we wstępie : "Każdy zna głos wydawany przez kukułkę. Ale już tylko nieliczni wiedzą, jak wygląda kukułka. I to jest właśnie nasza misja. Pokazywać ludziom to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Pokazywać, że obok naszego rozpędzonego świata, czasem w najbliższym sąsiedztwie funkcjonuje inny, niesamowity świat. Żeby odkrywać jego tajemnicę, trzeba nauczyć się patrzeć. Patrzeć i widzieć. I to jest właśnie zadanie dla fotografii przyrodniczej – pokazywać i przybliżać świat przyrody."
Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej e-kalejdoskop.pl

 

Posłuchajcie o nas w Radiu Łódź.

W Magazynie Fotograficznym Radia Łódź można było ostatnio wysłuchać dwóch audycji poświęconych fotografii przyrodniczej. 1 maja została wyemitowana relacja z wernisażu wystawy pokonkursowej "Fotograf Roku 2016". Laureaci konkursu z naszego okręgu opowiadali jak wykonali nagrodzone zdjęcia.
Natomiast tydzień później Marian Jarosiński udzielał na antenie praktycznych porad, jak przygotować się do fotograficznej wyprawy, jaki ekwipunek jest niezbędny, jak maskować się w terenie, jak zbliżyć się do zwierząt itp.
Obu audycji można posłuchać w internecie na blogu Magazynu Fotograficznego Radia Łódź.
 
parent menu item not found: "130"