HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Jerzy Dolata, Andrzej Waligóra, Rafał Gorączniak - Wizje Natury 2015

„Przygody Bronka, Rafała i Jerzego na Dzikim Zachodzie”
Podczas naszej opowieści pokażemy Wam zdjęcia powstałe podczas wspólnych wypraw na południowy zachód USA. Opowiemy o najciekawszych miejscach i sytuacjach.  Zabierzemy Was na bezdroża Dzikiego Zachodu, do miejsc znanych i spektakularnych oraz do tych nieco mniej znanych, choć naszym zdaniem ciekawszych. Opowiemy o tym czy lepiej robić zdjęcia samemu, czy w grupie, i czy lepiej spać w namiocie samotnie, czy w towarzystwie.
 
Andrzej Waligóra („Bronek”), Jerzy Dolata
Od wielu lat jesteśmy członkami Okręgu Wielkopolskiego ZPFP. Choć różnimy się w podejściu do fotografowania, to jednak łączy nas to, co w fotografii najważniejsze... Wolność w doborze tematów, wspólny zachwyt, raczej nad wizualną warstwą obrazu, niż nad jego zawartością. Gatunki, miejsca i czasy, mają dla nas mniejsze znaczenie. Liczy się, nie tyle, co jest na zdjęciu, ale jego estetyka, klimat, nastrój...
Wiele radości sprawia nam przebywanie w terenie o wschodzie słońca i odczuwanie całym sobą budzącego się dnia…
 
Rafal Gorączniak
Fotografuje od czasów, kiedy do aparatu zamiast karty pamięci wkładało się kasetę z filmem. Za wyjątkiem krótkich przebłysków nostalgii, wcale nie tęskni za fotografią analogową, która poprzez swoje ograniczenia nie dawała wystarczającej swobody w eksperymentowaniu. Możliwość poszukiwania nowych dróg w fotografii jest decydującym elementem, że fotografia stała się dla niego zabawą bez końca. Fotografuje krajobrazy i naturę, głównie w Ameryce Północnej, gdzie mieszka na je wschodnim wybrzeżu od ponad 20 lat. Czasami narzeka, ze osiedlił się po złej stronie Missisipi, bowiem uwielbia fotografować czerwone piaskowce i pustynne tematy w krainie Nawahów. Piaskowce są dla niego formą, której ulotność jest tak krótka i piękna, że wydaje się być iluzją. Kiedy już ją wypatrzy wtedy z pasją fotografuje, zaklinając iluzję w trwającą nieskończoność.
 
 
parent menu item not found: "130"