HeaderSearchForm

  • XIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

Joanna Antosik - Wizje Natury 2017

Z zawodu architekt krajobrazu, lecz to właśnie fotografia przyrodnicza i diaporama stały się jej wielką życiową pasją. Od roku 2012 członek Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Asia ma na koncie pokazy autorskie na krajowych festiwalach fotografii przyrodniczej. Jej pokazy można było również oglądać na zagranicznych festiwalach pokazów audiowizualnych, między innymi we Francji, Włoszech oraz w Niemczech.
Tak Asia pisze o sobie:W fotografii interesuje mnie to co małe i niepozorne, na co nie zwracamy szczególnie uwagi podczas spacerów po lesie. Szukam ciekawego światła, form, inspirujących detali. Zawsze staram się poszukiwać czegoś nowego, bardzo lubię przyrodnicze impresje i abstrakcje. Staram się dzięki dostępnym mi narzędziom namalować świat przyrody, w sposób jaki go widzę i czuję, dlatego tak lubię diaporamę. Dzięki mnogości form wyrazu można pokazać naturę w szczególny, osobisty sposób.…’

Czytaj więcej...

Michał Ludwiczak - Wizje Natury 2017

Od 2005 roku członek Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Łódzki). Na co dzień pracuje jako informatyk, jednak każdą wolną chwilę stara się spędzić w terenie na podglądaniu i fotografowaniu natury. Jak sam o sobie mówi – jest fotografem uniwersalnym – fotografuje przyrodę w każdym jej aspekcie. Pejzaże, rośliny, zwierzęta, formy czy makrofotografia – te wszystkie dziedziny leżą w zakresie jego zainteresowań. Laureat konkursów fotograficznych i pokazów multimedialnych. Chętnie dzieli się z innymi zdobytą wiedzą prowadząc prelekcje i warsztaty.

Czytaj więcej...

Łukasz Kuczkowski - Wizje Natury 2017

Mąż, tata dwóch synków, prawnik, pasjonat zimnych krajobrazów – w takiej kolejności.
Od dłuższego czasu stara się utrwalać piękne krajobrazy zimnych regionów świata. Wyznaje zasadę, że dobre zdjęcie wymaga naprawdę dużego wysiłku i przygotowań, a często przeżycia przygody.
Co 2-3 lata organizuje fotograficzne wyprawy w najdalsze rejony świata. Poznał zimno Himalajów, egzotykę Nowej Zelandii, chłód gór lodowych Grenlandii, bezkres Patagonii, magiczne krajobrazy Islandii, a ostatnio - biel Antarktydy.

Czytaj więcej...

Tomasz Bałdyga - Wizje Natury 2017

Tomasz Bałdyga (1974) przyrodnik z zamiłowania i wykształcenia. Zawodowo również związany z ochroną przyrody. Chociaż wieloletnia pasja ornitologiczna stopniowo przerodziła się w pasję fotograficzną, w teren niezmiennie oprócz aparatu zabiera lornetkę. Od kilku lat mieszka z dala od zgiełku miasta, na styku Warmii i Mazur, w Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. W fotografii stara się ukazać ulotne, piękno, klimat i specyficzną atmosferę lasu, który niezbyt chętnie darzy światłem i klarowną kompozycją. Jednak to właśnie ta ulotność sprawia, że las nieustannie stanowi  fotograficzne wyzwanie, a jego zmienność wciąż zaskakuje i motywuje do poszukiwania obrazów w różnych siedliskach, o różnych porach dnia i roku.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"