HeaderSearchForm

  • XIV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner
 

Marcin Karetta - Wizje Natury 2018

Ornitolog, edukator i fotograf nieustannie zachwycony polskim pejzażem i jego składowymi: roślinami, ptakami, owadami…
Od początku lat 90-tych aktywny obserwator ptaków. Już po dwóch latach wyróżniony przez społeczność ornitologiczną za szczególnie duży wkład w poznanie awifauny Górnego Śląska. Współpracownik Zakładu Ekologii Ptaków we Wrocławiu, Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i Instytutu Biologii Środowiskowej w Krakowie.
Po dekadzie intensywnej działalności ornitologicznej, obok lornetki pojawia się teleobiektyw, a w 2000 r. zostaje członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jako jedyny jest dwukrotnie wyróżniony przez ten Związek ogólnopolskim tytułem „Fotografa Roku”.
Łącznie opublikował drukiem kilka tysięcy zdjęć o tematyce przyrodniczej realizując główne projekty finansowane ze środków unijnych. Prowadzi warsztaty przyrodnicze dla uczniów, nauczycieli i urzędników. Współtwórca kilkunastu aplikacji mobilnych o tematyce krajoznawczo-przyrodniczej.Napisał dwie książki o ptasiej tematyce, w tym popularny „Atlas ptaków” dla wydawnictwa Pascal, który doczekał się już pięciu wznowień.
W swej fotograficznej działalności skupia się głównie na dokumentowaniu świata przyrody, poznawaniu kolejnych gatunków, nieszczególnie zabiegając o aspekt artystyczny

Czytaj więcej...

Joanna Antosik-Żołądek - Wizje Natury 2018

Z zawodu architekt krajobrazu, lecz to właśnie fotografia przyrodnicza i diaporama stały się jej wielką życiową pasją. Od roku 2012 członek Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. 
Tak Asia pisze o sobie:  W fotografii interesuje mnie to co małe i niepozorne, na co nie zwracamy szczególnie uwagi podczas spacerów po lesie. Szukam ciekawego światła, form, inspirujących detali. Zawsze staram się poszukiwać czegoś nowego, bardzo lubię przyrodnicze impresje i abstrakcje. Staram się dzięki dostępnym mi narzędziom namalować świat przyrody, w sposób jaki go widzę i czuję, dlatego tak lubię diaporamę. Dzięki mnogości form wyrazu można pokazać naturę w szczególny, osobisty sposób... 
Asia ma na koncie pokazy autorskie na krajowych festiwalach fotografii przyrodniczej. Jej pokazy można było również oglądać na zagranicznych festiwalach pokazów audiowizualnych, między innymi we Francji, Włoszech oraz w Niemczech.

Czytaj więcej...

Katarzyna Gubrynowicz - Wizje Natury 2018

Jedną z głównych atrakcji pierwszego dnia festiwalu będzie konkurs fotograficzny o tytuł Fotografa Roku ZPFP. Mamy zaszczyt przedstawić Katarzynę Gubrynowicz, tegoroczną przewodniczącą jury - artysta grafik, fotograf. 

W latach 2013-1016 prezes Zarządu Głównego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wielokrotny juror konkursów fotograficznych. Zafascynowana dziką przyrodą poszukuje ciekawych kadrów, światła i harmonii, starając się uchwycić niepowtarzalne piękno chwili. W tej, swego rodzaju impresjonistycznej fotografii, stara się ukazać malownicze krajobrazy najpiękniejszych przyrodniczo miejsc w Polsce, jak i za granicą. Od wielu lat redaguje blog o przyrodzie Polski i Europy (starsze wpisy na blogu Szkicowniczek)

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"