HeaderSearchForm

  • XIV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Wyniki Konkursu Fotograf Roku 2018 ZPFP

 
Po raz drugi z rzędu wyniki prestiżowego konkursu, dla członków Związku Polskich Fotografów Przyrody, Fotograf Roku ZPFP został ogłoszony podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury". Pierwszego dnia Festiwalu, 17 listopada zaprezentownych zostało 10 wybranych prac - finalistów konkursu w każdej z 9. kategorii począwszy od krajobrazu, przez rośliny, zwierzęta żyjące na wolności, impresje oraz kompozycje i formy po relacje człowiek - przyroda w dzisiejszym świecie przedstawione w kategorii Świat w naszych rękach
Jury konkursu w składzieKatarzyna Gubrynowicz  – przewodnicząca Jury, Joanna Antosik-Żołądek – członek Jury, Marcin Karetta – członek Jury, postanowiło nagrodzić i wyróżnić 54 prace.
Zestawienie wyników Konkursu FR2018 ZPFP (do pobrania)
Serdecznie gratulujemy Laureatom Konkursu!
------------------------------------
Grand Prix Konkursu i tytuł Fotografa Roku 2018 ZPFP zdobył Dariusz Wojciechowski z Okręgu Krakowskiego ZPFP. 
Dariusz Wojciechowski. Urodzony w 1964, zamieszkały w Krakowie, z wykształcenia elektronik, pisze o sobie ... Fotografią zajmuję się od prawie 30 lat. Moje zainteresowania koncentrują się głównie wokół fotografii przyrodniczej. Fascynuje mnie fotografia pejzażu oraz makrofotografia – głównie piękno roślin. Dużą przyjemność sprawia mi możliwość pokazywania detali występujących w naturze. Mam świadomość, że są one dla innych praktycznie niezauważalne. Od kilku lat z wielką pasją fotografuję także motywy etnograficzne – urzekło mnie przede wszystkim Polesie ze swoją oryginalną zabudową i klimatem rodem sprzed wielu lat. Ostatnio obiektem naszych kilku podróży była Północ Norwegii, która zachwyca magicznym światłem i przestrzenią.
Laureat wielu konkursów ZPFP. Czterokrotny zdobywca tytułu „Fotograf Roku Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody”.
Od wielu lat podróżuje i fotografuje wraz z żoną, a powstających podczas podróży zdjęć tworzą ciekawe diaporamy, które zostały docenione w licznych konkursach, m.in. I miejsce w konkursie diaporam „Wizje Natury” 2006 w kategorii diaporam zagranicznych za diaporamę „Stworzenie świata”, II miejsce w konkursie „Wizje Natury” 2007 za diaporamę „We dwoje”.
Brązowy medal w VII Ogólnopolskim Festiwalu Diaporam Cyfrowych za diaporamę "I Wish You to Be Free" oraz medal ZKP za diaporamę "Wiatrem rzeźbione, słońcem spalone", Szczecin 2012, Złoty medal Fotoklubu RP za diaporamę "I Wish You to Be Free" oraz tytuł "Najlepszy autor salonu FIAP", Szczecin 2012.
http://www.naturphoto.pl/
------------------------------------
GALERIA Laureatów konkursu Fotograf Roku 2018 Związku Polskich Fotografów Przyrody
 
 
 
parent menu item not found: "130"