HeaderSearchForm

  • XIV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Grzegorz Okołów - Wizje Natury 2018

Grono jurorów tegorocznego konkursu pokazów zamyka Grzegorz Okołów. Jego pokaz H202 zdobył nagrodę Grand Prix w ubiegłorocznej edycji konkursu. "Urodziłem i wychowałem sie w Białowieży, tam też w otaczającej Puszczy zaczynałem przygodę z fotografowaniem. Od młodości aparat towarzyszył mi zarówno podczas wycieczek do lasu jak i podczas coraz dalszych wyjazdów i wypraw. Przeszedłem niemal cały „szlak bojowy” – od Smieny 8m, przez kultowego Zenitha, średni format, manualne i coraz bardziej zautomatyzowane lustrzanki po fotografię cyfrową. 
Fotografuję przyrodę – czasem dziką, czasem tą bardziej udomowioną i przekształconą. Uwieczniam to, co akurat mi się spodoba – może to być pejzaż, detal, grzyb, roślina, jakieś większe lub mniejsze zwierzę. Generalnie nie uważam się za „gatunkowca”, bardziej od gatunku pociąga mnie forma. Chociaż na potrzeby zdjęć ilustrujących publikacje staram się połączyć jedno z drugim. 
Od zawsze fascynowało mnie "ożywianie" zdjęć i łączenie ich z muzyką. Co pchnęło mnie w kierunku diaporam - początkowo analogowych następnie cyfrowych. Tutaj odniosłem też największe sukcesy - nagrody na festiwalach w Szczecinie, Toruniu i Izabelinie. Kolejnym wyzwaniem przed którym staję jest film..."
parent menu item not found: "130"