HeaderSearchForm

  • XV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Laureaci konkursu DZIKIE-PIĘKNE-POLSKIE 2020

 
 
Kategoria DOROŚLI
 
Jerzy Mazur zdobywcą 1 miejsca w kategorii DOROŚLI otwartego konkursu fotograficznego DZIKIE-PIĘKNE-POLSKIE
 
 
O sobie: Fotografią interesuję się od momentu, kiedy dostałem mój pierwszy aparat Certo KN 35 w wieku 9 lat.
Od zawsze jak sięgam pamięcią to aparat fotograficzny towarzyszył mi w moim codziennym życiu.
Fotografią przyrodniczą interesuję się od około 5…6 lat.
 
 
 
Nagrodzone zdjęcie
 
Fotografowanie ptaków to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Ruch, kontakt z przyrodą, pogłębianie wiedzy, to jest zabawa z podchodami, śledzeniem, przewidywaniem ruchu przeciwnika, to nie tylko moc wrażeń, ale również praca wymagająca siły i dużego samozaparcia, wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Doskonalenie warsztatu poprzez częste wizyty w terenie, a także studiowanie literatury fotograficznej w moim odczuciu przynosi coraz to lepsze efekty i niesamowicie szybko wzbogaca mój zasób wiedzy a co za tym idzie wyznacza coraz to nowe, ambitniejsze cele i wyzwania.
 
 
 
 
 
 
Kategoria MŁODZIEŻ
 
 
Tomasz Michalski zdobywcą 1 miejsca w kategorii MŁODZIEŻ otwartego konkursu fotograficznego DZIKIE-PIĘKNE-POLSKIE
 
O sobie: Jestem uczniem siódmej klasy szkoły podstawowej. Od czterech lat pasjonuje się fotografowaniem dzikiej przyrody, w szczególności ptaków. Moje ulubione gatunki to kraska, żołna i dudek. Fotografuję wszędzie gdzie się da, wyjątkowe dla mnie miejsca to Biebrzański Park Narodowy i Dolina Baryczy.
 
 
 
Nagrodzone zdjęcie
 
Nagrodzone zdjęcie zrobiłem w marcu tego roku na przepięknej łące w Dolinie Baryczy. Wiosną jest tam dużo skowronków, jeden z nich wylądował kilkanaście metrów przede mną i zaczął żerować. Położyłem się na ziemi i podczołgałem jeszcze kawałek w stronę ptaka. Udało się zrobić kilka ujęć, a jedno z nich to właśnie to nagrodzone z czego bardzo się cieszę.
parent menu item not found: "130"