HeaderSearchForm

  • XV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

AUTORZY WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH

 
 
Michał Ludwiczak - Wizje Natury 2020
 
Nowe życie starych obiektywów w fotografii przyrody
 
Michał Ludwiczak pasjonuje się fotografią od ponad 20 lat. W 2005 roku jego fotograficzne zainteresowania ukierunkowały się w stronę dzikiej przyrody i to właśnie niej jest wierny do dziś.
 
Mówi o sobie „fotograf uniwersalny”, ponieważ szuka piękna w każdym możliwym aspekcie dzikiej natury, nie przywiązując się do konkretnego rodzaju fotografii czy tematu. Na pierwszym miejscu stawia światło oraz intrygujący rysunek nieostrości, który jest równie ważny jak główny temat zdjęcia. Jest wielbicielem i propagatorem formy prezentacji, jaką jest diaporama.
Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami podczas spotkań autorskich, warsztatów oraz na prowadzonym przez siebie blogu (blog.fotografiaprzyrodnicza.pl)

 
 
 
 
 
 
 
Paweł  Wrona - Wizje Natury 2020
 
 
Mały, piękny świat

Paweł Wrona - fotograf i wielki miłośnik przyrody, dla którego ważniejszym od zdjęć jest obcowanie z dziką przyrodą niemal na co dzień.
Fotografia przyrodnicza pochłania go bez reszty od przeszło 20 lat, głównie pośród urokliwych miejsc na obszarze Małopolski. Ciągle odkrywa w przyrodzie jej niepowtarzalne piękno, które można zobaczyć w jego pracach. Pasjonuje się tym co subtelne i nie do końca poznane przez wielu. W swoich zdjęciach nie ogranicza się do jednego wąskiego tematu fotografując zarówno zwierzęta, rośliny jak i krajobrazy. Jego motto brzmi: tylko wyobraźnia może nas ograniczać.
 
Swoim ulubionym tematom potrafi poświęcić kilka lat aby w końcu wykonać to jedno niepowtarzalne ujęcie.
W swoich warsztatach pt. „Mały, piękny świat” zabierze nas w podróż do świata makrofotografii, którą możemy się pasjonować niemal wszędzie wokół nas.
 

 
 
 
 
 
 
Katarzyna Gubrynowicz - Wizje Natury 2020
 
 
Barwy krajobrazu
 
Czas na kolejnego autora warsztatów fotograficznych! O fotografii krajobrazu - szukaniu motywów w Polsce i za granicą, o najlepszej porze na zdjęcia oraz wielu innych "tajemnicach" opowie nam Katarzyna Gubrynowicz.
 
Katarzyna Gubrynowicz – fotograf przyrody, artystka grafik po warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zakochana w dalekiej północy oraz świecie dzikiej przyrody, którą uznaje za najwyższą formą piękna.
„Fotografia przyrody, jeśli nie jest pasją – umiera. To coś więcej niż praca, czy hobby… to po prostu sposób na życie.” Będąc wierna tej sentencji, każdą wolną chwilę stara się spędzać w terenie – polując na ciekawe motywy, światło i kolor. Główną tematyką jej prac są krajobrazy. O nich też opowie podczas festiwalowych warsztatów - o szukaniu motywów, światła, jak również o bardziej przyziemnych technicznych sprawach, gdyż wg autorki przepis na naprawdę dobre zdjęcie krajobrazu, to nie tylko być w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, ale tej szansy nie zmarnować!
Serdecznie zapraszamy!
 
Strona autorska – http://gubrynowicz.pl
 
 
 
 
 
  
 
Rafał Kowalczyk - Wizje Natury 2020
 
 
Oko w oko z żubrem
 
„Oko w oko z żubrem” to tytuł warsztatów fotograficznych wprost z Białowieży!
 
Rafał Kowalczyk - przyrodnik, popularyzator nauki, fotograf. Od 27 lat mieszka i pracuje w Puszczy Białowieskiej, od kilkunastu lat bada żubry, które stały się jego fotograficzną pasją. Często o świcie razem z żubrami zagłębia się we mgłę na białowieskich łąkach, uwielbia fotografować w kontrze. Poprzez zdjęcia stara się pokazać piękno tych unikatowych zwierząt, ale też edukować. Od lat powtarza, że nie ma agresywnych żubrów, tylko nieodpowiedzialni ludzie. W czasie warsztatów opowie o zachowaniu żubrów w kontakcie z człowiekiem oraz o swoich doświadczeniach w fotografowaniu żubrów.
 
 
 
 
 
 
 
Mateusz Piesiak - Wizje Natury 2020
 
 
Uchwycić nieuchwytne
 
Czas na zapowiedź kolejnych warsztatów, w których będziemy mogli uczestniczyć online podczas listopadowego festiwalu: Tym razem będzie to opowieść o fotografowaniu ptaków - „Uchwycić nieuchwytne”, na którą zaprosi nas - dobrze już przez wielu znany - Mateusz Piesiak.
 
Mateusz Piesiak – 24-letni fotograf przyrody z Wrocławia, absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Wrocławskiej.

Od ponad 10 lat zafascynowany przyrodą, a szczególnie ptakami. Każda sesja fotograficzna to inna niepowtarzalna historia. Godziny przygotowań, obserwacji oraz wymyślanie przeróżnych sposobów, aby niepostrzeżenie wkraść się do świata zwierząt i udokumentować niezwykłe chwile, które trwają zaledwie ułamek sekundy i są niedostrzegalne gołym okiem. Pamięć ludzka i wspomnienia mijają a fotografia potrafi uczynić prawdziwe cuda. Dzięki aparatowi może zatrzymać te chwile na zawsze i podzielić się nimi z innymi.
Przyroda inspiruje Mateusza do nowego spojrzenia na świat i to właśnie chce przekazać w swoich fotografiach. Pokazać innym jak uchwycić nieuchwytne. Wciąż eksperymentuje ze światłem i kompozycją sprawiając, że fotografia staje się prawdziwą sztuką, a nie rzemiosłem.

Zdjęcia Mateusza można zobaczyć na stronie: www.mateuszpiesiak.pl oraz na social mediach:
www.instagram.com/mpwildlife, www.facebook.com/piesiakphotography
 
Zdjęcia Mateusza można zobaczyć na stronie: www.mateuszpiesiak.pl
oraz na social mediach: www.instagram.com/mpwildlifewww.facebook.com/piesiakphotography
 
 
 
 
 
 
 
 

Tomasz Bałdyga, Marek Klewiado - Wizje Natury 2020
 
 
 
Jelenie - „taktyka” bezkrwawych łowów
 
Wrzesień to czas rykowiska... a zatem czas przedstawić autorów kolejnych warsztatów fotograficznych, na które zapraszamy podczas listopadowego festiwalu:
 
Tomasz Bałdyga – przyrodnik, który zamienił lornetkę na aparat fotograficzny, a jego zamiłowanie do ptaków przerodziło się w pasję fotograficzną. Wraz z rodziną wyprowadził się z miasta i zamieszkał w Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. W swojej fotografii stara się pokazywać piękno lasu o różnych porach dnia i roku, niepowtarzalny urok i nastrój, jaki tworzą światło poranka, mgły i dojrzałe drzewostany, które choć w niewielkim stopniu przypominają naturalny las. Jelenie często są głównym motywem lub dopełnieniem tych leśnych pejzaży. Poświęcona jeleniom diaporama zdobyła Grand Prix oraz nagrodę publiczności na festiwalu fotografii przyrodniczej Wizje Natury w 2016 roku.

Marek Klewiado - całe życie związany z Puszczą Napiwodzko-Ramucką. Od wielu lat jego pasją jest fotografia przyrodnicza. Większość uwagi poświęca zwierzętom, a szczególne miejsce w jego hierarchii zajmuje król puszczy – jeleń. Doskonale zna zwyczaje jeleni, ich ścieżki i ostoje. Potrafi je odnajdywać, podchodzić i fotografować. To jelenie są głównym celem jego fotograficznych wypraw, których zwieńczeniem są klimatyczne zdjęcia tych pięknych zwierząt w puszczańskich krajobrazach. Wiele z jego prac zostało docenionych w konkursach, których niejednokrotnie był laureatem.
Na spotkaniu, w ramach cyklu warsztatów on-line, z serca Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej podzielą się swoimi doświadczeniami z fotografowania jeleni, nie tylko w okresie rykowiska. Opowiedzą o ich zwyczajach w okresie najpiękniejszego misterium przyrody, za jakie uważa się rykowisko. Zdradzą jak rozpoznają wiatr i planują „taktykę” bezkrwawych łowów, jak się maskują oraz czym fotografują oraz czy fotografowanie w rykowisko może być niebezpieczne? Zapraszamy!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Michał Ostaszewski - Wizje Natury 2020
 
 
Astrofotografia szerokich kadrów
 
Kochacie patrzeć w gwiazdy? A może marzycie o zjawiskowych ujęciach nocnego nieba? Jeśli tak, to gorąco zapraszamy na niezwykłe warsztaty fotograficzne "Dlaczego warto fotografować nocne niebo?", które podczas listopadowego festiwalu online (16-22.11.) specjalnie dla Was poprowadzi nasz gość - Michał Ostaszewski, który tak pisze o sobie...
Moja fotograficzna przygoda zaczęła się tak naprawdę jakieś 15 lat temu kiedy to uderzyło mnie piękno zdjęć z kosmicznego teleskopu Hubble’a. Od tamtej chwili zapragnąłem fotografować kosmos. Upłynęło jednak kilka lat zanim zacząłem realizować to marzenie, W tym czasie byłem profesjonalnym sportowcem, przez 12 lat trenowałem łyżwiarstwo szybkie. Reprezentowałem nasz kraj na Uniwersjadzie i byłem członkiem kadry narodowej. Cały czas pamiętałem również o fotografii. Od 5 lat zacząłem do niej wracać, na początku tylko dla przyjemności jako forma spędzania wolnego czasu. Z czasem jednak zrozumiałem, że rozwijanie się tym kierunku sprawia mi taką frajdę, że nadeszła pora na połączenie swojej pasji z pracą.

Obecnie skupiam swoją fotograficzną twórczość głównie na astrofotografii szerokich kadrów, gdzie staram się pokazywać nocne niebo w takim ujęciu jakie możemy zobaczyć nie uzbrojonym okiem. Dzięki swoim pracom chciałbym zachęcać również ludzi do interesowania się kosmosem i jego eksploracją, co według mnie jest jednym z największych celów do którego dążyć może ludzkość. W tej twórczości staram się wykorzystywać swoją sprawność fizyczną i wyszukiwać kadry pokazujące ikoniczne, trudno dostępne miejsca i zjawiska w Polsce i na świecie tak, by pokazywać je w połączeniu ze wszechświatem. Staram się dzięki temu łączyć wiedzę o kosmosie, naukowe podejście do fotografii i aspekt artystyczny. W swoim portfolio mam wiele kadrów z Polskich gór, wielokrotne wyjazdy do Arktyki w poszukiwaniu Zorzy polarnej czy Całkowite Zaćmienie Słońca z 2 lipca 2019 obserwowane w chilijskich Andach.
 
 
 
 
 
 
 
Joanna Antosik-Żołądek, Michał Ludwiczak - Wizje Natury 2020
 
 
Diaporama
 
Joanna Antosik-Żołądek
- z zawodu architekt krajobrazu, lecz to właśnie fotografia przyrodnicza i diaporama stały się jej wielką życiową pasją.
Od roku 2012 członek Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Tak Asia pisze o sobie: W fotografii interesuje mnie to co małe i niepozorne, na co nie zwracamy szczególnie uwagi podczas spacerów po lesie. Szukam ciekawego światła, form, inspirujących detali. Zawsze staram się poszukiwać czegoś nowego, bardzo lubię przyrodnicze impresje i abstrakcje. Staram się dzięki dostępnym mi narzędziom namalować świat przyrody, w sposób jaki go widzę i czuję, dlatego tak lubię diaporamę. Dzięki mnogości form wyrazu można pokazać naturę w szczególny, osobisty sposób.…
 
Asia ma na koncie wiele nagród oraz pokazy autorskie na krajowych festiwalach fotografii przyrodniczej. Dwukrotnie zdobyła Grand Prix konkursu pokazów na festiwalu Wizje Natury - w roku 2011 i 2019. Jej pokazy można było również oglądać na zagranicznych festiwalach pokazów audiowizualnych, między innymi we Francji, Włoszech oraz w Niemczech.
 
Michał Ludwiczak pasjonat fotografii, głównie przyrodniczej od wielu lat. Mówi o sobie „fotograf uniwersalny”, ponieważ szuka piękna w każdym możliwym aspekcie dzikiej natury, nie przywiązując się do konkretnego rodzaju fotografii czy tematu. Na pierwszym miejscu stawia światło oraz intrygujący rysunek nieostrości, który jest równie ważny jak główny temat zdjęcia. Jest wielbicielem i propagatorem form prezentacji, jakimi są diaporama i pokaz multimedialny. Dzięki nim prezentacja fotografii zyskuje nowy wymiar i pozwala w pełniejszy sposób oddać klimat oraz nastrój sytuacji.
 
Jego diaporamy zyskały uznanie jurorów podczas konkursów na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury” w Toruniu, Ogólnopolskim Festiwalu Diaporamy Cyfrowej organizowanym przez Fotoklub „Zamek” w Szczecie oraz Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” w Izabelinie. Jest laureatem srebrnego medalu Fotoklubu RP za diaporamę „Poranne muskanie”. Wielokrotnie prowadził warsztaty, podczas których uczył w jaki sposób konstruować ciekawe multimedialne pokazy fotografii.
 
Galeria zdjęć Joanny Antosik-Żołądek
 
 
 
Galeria zdjęć Michała Ludwiczaka
 
 
 
parent menu item not found: "130"