HeaderSearchForm

  • XV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Goście Festiwalowi - Wizje Natury 2021

 
Podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2021 mamy nadzieję zobaczyć wymienionych tu Autorów, uznanych fotografów przyrody, którzy teraz zachęcają nas do obejrzenia ich pokazów w czasie przyszłorocznych Wizji
Ada i Kris Chmielewscy - z prezentacją Humbaki (zwiastun)
Gerczak&Jośko&Gawełda - z prezentacją Tatry-inny świat (zwiastun)
Joanna Antosik-Żołądek -  z prezentacją Collemboland (zwiastun)
Theo Bosboom - z prezentacją Shaped by the sea (Ukształtowane przez morze) (zwiastun)
Theo Bosboom to holenderski fotograf z pasją, specjalizujący się w przyrodzie i krajobrazach. W 2013 roku zrezygnował z udanej kariery prawniczej, aby realizować swoje marzenie o zostaniu profesjonalnym fotografem.
 
Fotografie Theo są regularnie publikowane w takich magazynach, jak National Geographic (wydanie holenderskie i niemieckie), GEO, Outdoor Photography, magazyn BBC Wildlife i OnLcapes. Theo zdobył wiele nagród i uznania w międzynarodowych konkursach fotograficznych, takich jak Wildlife Photographer of the Year i European Wildlife Photographer of the Year.
Dla projektu ksiązki Shaped by the sea, autor badał atlantyckie wybrzeże Europy, o każdej porze roku i w każdych warunkach pogodowych. Wieloletni projekt poprowadził go do spektakularnych plaż - zarówno znanych, jak i nieznanych - w Norwegii, Islandii, Wyspach Owczych, Szkocji, Irlandii, Irlandii Północnej, Francji, Portugalii i Hiszpanii.
Shaped by the sea (Ukształtowane przez morze) jest hołdem dla potęgi morza i dynamiki plaży. Pokazuje, w jaki sposób morze nieustannie zmienia i kształtuje krajobraz, uwydatnia niektóre stworzenia żyjące w strefie międzypływowej (na przykład ślimaki morskie) oraz ujawnia różnorodne cechy geologiczne wzdłuż zachodniego wybrzeża Europy. Wszystko to zostało sfotografowane w jego własnym stylu, z naciskiem na szczegóły i ze świeżą perspektywą.
 
Ceniona fotoksiążka Shaped by the sea jest nadal dostępna na stronie internetowej Theo.
insta: @theobosboom
parent menu item not found: "130"