Zaznacz stronę

Festiwal Wizje Natury

Wizje Natury 2022 – zapowiedź XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu, która odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 roku, w Centrum Kultury Izabelin, ul. Jana Matejki 21, Izabelin C. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online.

Wizje Natury to międzynarodowy festiwal fotografii przyrodniczej organizowany przez Związek Polskich Fotografów Przyrody, Kampinoski Park Narodowy, Gminę Izabelin oraz  Samorząd Województwa Mazowieckiego. Już od siedemnastu lat Festiwal łączy miłośników przyrody i fotografii przyrodniczej, umożliwiając podróż nie tylko w najdalsze, lecz także te zupełnie bliskie zakątki świata. W tym roku przypada jego osiemnasta edycja.

W ciągu dwóch dni swe dokonania zaprezentują wybitni fotografowie, zarówno z Polski jak i zagranicy, zdradzając tajniki swego warsztatu, dzieląc się fascynującymi opowieściami oraz doświadczeniem, zdobytym podczas obcowania z zaskakującym światem przyrody.

Na Festiwalu swe dokonania zaprezentuje jeden z 13 Okręgów Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wystąpieniu będzie towarzyszył wernisaż najlepszych zdjęć członkiń i członków prezentowanego Okręgu.

Nie zabraknie także emocjonujących zmagań konkursowych takich jak: rozstrzygnięcie Konkursu Pokazów Multimedialnych „Wizje Natury 2022”, konkursu Fotograf Roku 2022 ZPFP oraz otwartego konkursu fotograficznego pt. „Dzikie, piękne, polskie” edycja 2022.

Z myślą o uczestnikach Wizji Natury zostaną przygotowane strefy wystawców i organizacji pozarządowych, gdzie będzie można skorzystać z fachowych rad konsultantów, zapoznać się z najnowszymi ofertami drukarń dziełowych oraz firm produkujących sprzęt fotograficzny, akcesoria dla fotografów, ubrania maskujące, plecaki. Będzie można również nabyć rozmaite gadżety i literaturę przyrodniczą.

Jak co roku, Organizatorzy poprowadzą także kwestę na rzecz Stowarzyszenia Wolontariuszy Kundellos, niosącego pomoc bezdomnym zwierzętom.

Serdecznie zapraszamy na fanpage oraz kanał YT Związku Polskich Fotografów Przyrody, gdzie znajdują się informacje na temat dotychczasowych edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury.


Chcesz wiedzieć więcej?


Nasze media społecznościowe

https://www.facebook.com/ZPFPpl/

https://www.youtube.com/channel/UCD3JeyI0-eZFF5q-_i4A_Mg

https://www.instagram.com/zpfp.pl/


Zapraszamy wszystkich pasjonatów przyrody!
Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.


Organizatorzy Festiwalu: Związek Polskich Fotografów Przyrody, Kampinoski Park Narodowy, Gmina Izabelin,  Samorząd Województwa Mazowieckiego.