Zaznacz stronę

Okręg Krakowski

Okręg Krakowski powstał w 1996  roku i zrzesza obecnie 34 członków z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Nasi fotografowie, to osoby w różnym wieku i o różnych profesjach. Choć różnimy się podejściem do tematu i fotografujemy różnym sprzętem, to wszystkich nas łączy miłość do przyrody i pasja do uwieczniania jej piękna za pomocą aparatu.

Jesteśmy osobami wrażliwymi na piękno przyrody. Każdy z nas widzi ją trochę inaczej i każdy z nas ma swój sposób na to by ukazywać jej piękno. Fotografujemy z zasiadki i podchodu, albo z okna we własnym domu. Jeździmy po kraju i świecie, starając się znaleźć ten wyjątkowy kadr. Fotografujemy samotnie, ale również razem na okręgowych plenerach. Nie ma dla nas złego miejsca i czasu na obserwacje dzikiej przyrody – zawsze znajdziemy coś, co przykuje naszą uwagę. Kochamy obserwować przeloty ptaków nad morzem i przemierzamy kilometry po górskich szlakach. Godzinami siedzimy na polach, a w lasach możemy spędzać każdą wolną chwilę.

Cechuje nas pomysłowość i lubimy wykraczać poza schematy, co przekłada się na nagrody i wyróżnienia jakie nasi członkowie zdobywają w licznych konkursach. Owoce naszej pracy w terenie prezentujemy na wystawach, prezentacjach multimedialnych, wydawnictwach, a także na łamach czasopism przyrodniczych i w internetowych publikacjach.

Wielu z naszych członków działa na rzecz ochrony przyrody, angażując się w różnego rodzaju akcje i projekty związane z ochroną środowiska. Etyczne podejście do fotografii jest dla nas bardzo ważne dlatego fotografujemy zgodnie z kodeksem etycznym Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Nasze spotkania odbywają się online lub stacjonarnie w drugi poniedziałek miesiąca. O godzinie i formie spotkania informujemy przez naszą stronę na facebooku. Podczas spotkań dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, prezentujemy swoje prace oraz prowadzimy liczne dyskusje na temat wykonanych zdjęć.

Jesteśmy ludźmi otwartymi na współpracę – prowadzimy warsztaty, organizujemy wystawy, spotkania i prelekcje. Jeśli interesujesz się fotografią przyrodniczą i chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę , ulepszyć warsztat lub wspólnie fotografować wymieniając doświadczenia zapraszamy do kontaktu.

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/zpfp.okreg.krakowski.Poland/
Strona www: https://www.zpfp-krakow.pl/

Zarząd Okręgu Krakowskiego
Paweł Wrona – prezes
Beata Ostachowicz – wiceprezes
Patrycja Wąsikowska – sekretarz
Alina Garska – skarbnik