Zaznacz stronę

Okręg Dolnośląski

Okręg Dolnośląski ZPFP powołany został w roku 1996.

Członkami ZPFP są amatorzy i zawodowcy, ale przede wszystkim to zagorzali pasjonaci, potrafiący dostrzec i niebanalnie pokazać piękno otaczającego nas świata.

Spotkania, prelekcje, warsztaty, wystawy, plenery, konkursy – to nasze działania praktyczne.

Pierwszy plener fotograficzny dla członków okręgu odbył się w październiku 1996 roku w Parku Narodowym Gór Stołowych. Potem było ich bardzo wiele; w różnych zakątkach Polski i Europy.

Jednym z liczących się osiągnięć Okręgu Dolnośląskiego ZPFP był znaczący udział w wydaniu w roku 2004 przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu albumu – Przyroda Dolnego Śląska.

Zdjęcia wykonane przez naszych Członków zostały także zamieszczone w wielu innych albumach, folderach oraz prospektach przyrodniczych i turystycznych.

Organizowane przez Okręg wystawy fotografii przyrodniczej to kolektywne projekty realizowane w celu popularyzacji piękna przyrody i jej walorów artystycznych.

Tematy przewodnie, przedstawiane w bardzo indywidualny, różnorodny sposób, to rozległe pejzaże i detale w skali makro, rośliny, zwierzęta, krajobrazy ….

Łączy je wszystkie wspólny mianownik – niepowszednia wrażliwość autorów.

Na spotkaniach prezentowane są dokonania i doświadczenia w fotografowaniu przyrody, poświęcamy też czas na poszerzanie wiedzy i doskonalenie umiejętności technicznych.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Ostatnimi czasy głównie online lub w formie hybrydowej.

Na przestrzeni 26 lat swej działalności Okręg nawiązał bardzo wiele kontaktów, co zaowocowało ciekawą i wartościową współpracą. m.in. z biologami, dendrologami, ekologami, pracownikami Parków Narodowych, kolegami z innych okręgów ZPFP.

Nasi Członkowie są laureatami prestiżowych konkursów i festiwali fotografii przyrodniczej na całym świecie. Pula nagród i wyróżnień wciąż rośnie.

Mamy nadzieję, że nasze prace przedstawione w Galerii znajdą Państwa uznanie.

Życzymy dobrych wrażeń !

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia kont na Facebooku:

https://www.facebook.com/zpfpokregdolnoslaski

Zachęcamy miłośników fotografii przyrodniczej do zasilenia szeregów naszego Związku i ubogacenia jego działalności.