IV Przegląd Pokazów Multimedialnych

Stało się już tradycją, że pod koniec zimy spotykamy się w Poleskim Ośrodku Sztuki na Przeglądzie Pokazów Multimedialnych wykonanych przez członków naszego Okręgu. Nie inaczej jest i w tym roku. W piątkowy wieczór 15 lutego 2019 roku zapraszamy na IV już edycję Przeglądu, która tym razem odbędzie się w filii POS-u na ulicy Bratysławskiej 6a. Jak zwykle obejrzymy kilkanaście intersujących pokazów i zareklamujemy działalność naszego stowarzyszenia. A dla osób zainteresowanych fotografią przyrodniczą będzie to doskonała okazja oby porozmawiać z doświadczonymi fotografami i dowiedzieć się jak wygląda fotografowanie przyrody "od kuchni".
Rozpoczynamy punktualnie o godzinie 18:00.

Zapraszamy na spotkanie - 20 lutego 2019

Koleżanki i Koledzy, zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w środę 20 lutego. Poza stałymi punktami programu (rekomendacje wydawnictw, informacje o nadchodzących wydarzeniach) zarządzamy PRZEGLĄD „ZIMOWYCH” ZDJĘĆ. Zimowa aura towarzyszy nam już od kilku tygodni i czas pomyśleć o fotograficznym podsumowaniu tego okresu. Wszystkich z Was, którzy byli w ostatnim czasie aktywni terenowo, prosimy o przyniesienie swoich zdjęć i włączenie ich do naszego sezonowego przeglądu.
Głównym punktem naszego spotkania będzie dyskusja poświęcona „roli fotografa i ZPFP w dzisiejszym świecie przyrody”. Czas poszukać odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Czy w czasach, gdy „wszystko już widzieliśmy”, fotografowie przyrody są jeszcze potrzebni? Czy są potrzebni samej przyrodzie? Co z etyką naszej pracy w terenie? I wreszcie – jakie działania, jako foto-przyrodnicy i członkowie ZPFP podejmujemy na rzecz ochrony przyrody? Zachęcamy do głębszej refleksji i wspólnej próby poszukania odpowiedzi na postawione pytania. Być może dojdziemy do ważnych wniosków, którymi warto będzie się podzielić z innymi Okręgami i Zarządem Głównym ZPFP.
Zapraszamy na spotkanie 20 lutego.

Zebranie okręgu - styczeń 2019

Styczniowe zebranie okręgu cieszyło się sporym powodzeniem. Nic dziwnego, skoro Prezes już o świcie zachęcał do uczestnictwa w nim członków i sympatyków fotografii przyrodniczej w porannym programie TVP3 :-)
Tradycyjnie początek spotkania zdominowały sprawy organizacyjne.
- Przypomnienie o IV Przeglądzie Pokazów Multimedialnych w Poleskim Ośrodku Sztuki 15 lutego. Tym razem pokaz odbędzie się w filii POS-u na ulicy Bratysławskiej 6a.
- Mamy już ustalony termin udziału w Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki - 10 kwietnia. Połączymy naszą festiwalową prezentację z zebraniem okręgowym. Tak więc w kwietniu wyjątkowo zebranie będzie w drugą środę miesiąca i spotkamy się na Wydziale Geografii Uniwersytetu Łódzkiego.
- Udało się nam skompletować skład Jury, który wybierze prace w naszym okręgowym konkursie na Fotografa Roku 2019. Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęli świetni fotografowie Katarzyna Ramotowska, Przemysław Jośko i Dariusz Wojciechowski.
- 21 lutego, zaraz po naszym lutowym zebraniu, rozpoczyna się plener na Pilsku w Beskidzie Żywieckim, organizowany przez Zarząd Główny ZPFP.
- Zmianie uległ termin wystawy "Gray/White" Michała Ludwiczaka w Galerii Zarzewskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 lutego.
- Przypominamy o konieczności przekazania do Zarządu Okręgu ZPFP raportów dla RDOŚ przez osoby, które korzystały w 2018 roku ze specjalnych zezwoleń na fotografowanie w rezerwatach.

Czytaj więcej...

Grey/White - świat czapli z Jeziorska

Zapraszamy na wystawę Michała Ludwiczaka "Grey/White", którą będzie można oglądać w lutym w Galerii Zarzewskiej w Łodzi.
Michał Ludwiczak, prezes Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody, zaprezentuje na niej fascynujące fotografie z szaro-białego świata czapli żyjących na zbiorniku Jeziorsko.
Wernisaż wystawy rozpocznie się 7 lutego 2019 o godzinie 19:00.  Podczas wernisażu zostaną zaprezentowane udźwiękowione pokazy prac Autora.
Galeria Zarzewska, Dom Kultury „Zarzewie”, Leopolda Tyrmanda 4, Łódź.
Zapraszamy.

Fotograf Roku 2019 OŁ ZPFP

Początek nowego roku to czas, kiedy podsumowujemy poprzedni sezon i wybieramy najlepsze zdjęcia przyrodnicze, jakie zrobili nasi członkowie w roku ubiegłym. Zbieranie zdjęć do okręgowego finału konkursu "Fotograf Roku 2019" właśnie dobiegło końca. Teraz pora na przedstawienie ekspertów, którzy dokonają wyboru najlepszych prac. :-)
Wzorem poprzednich lat, udało nam się namówić do udziału w Jury troje wyśmienitych fotografów z olbrzymim doświadczeniem terenowym i wspaniałym dorobkiem fotograficznym. Przewodniczącym Jury jest Przemysław Jośko z Okręgu Mazowieckiego ZPFP a członkami Katarzyna Ramotowska z firmy Biebrza Eco-Travel i Dariusz Wojciechowski z Okręgu Krakowskiego ZPFP.
Nagrodzone zdjęcia i laureatów konkursu poznamy 2 kwietnia 2019 r. podczas wernisażu wystawy "Fotograf Roku 2019" Okręgu Łódzkiego ZPFP, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Zebranie okręgu - grudzień 2018

Pierwsza część grudniowego spotkania miała charakter roboczy. Przypomnieliśmy najważniejsze zbliżające się terminy.
- Ostatecznym terminem nadsyłania zdjęć na konkurs Fotografa Roku jest styczniowe spotkanie (16 stycznia 2019). Zbiórkę koordynuje Maciej Cichosz i z nim prosimy o kontaktowanie się w sprawie wszelkich wątpliwości w tym temacie.
- Wernisaż wystawy Fotograf Roku Okręgu Łódzkiego ZPFP odbędzie się 2 kwietnia 2019 w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.
- Przeglądu Pokazów Multimedialnych w Poleskim Ośrodku Sztuki odbędzie się 15 lutego 2019. Czekamy na zgłaszanie diaporam do tego pokazu.
- Natomiast 31 stycznia w Galerii Zarzewskiej odbędzie się wernisaż wystawy Michała Ludwiczaka. Tytuł i tematyka to na razie niespodzianka ;-)
- Jak co roku zaprezentujemy się na Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Najbardziej prawdopodobny termin naszego pokazu to 9 kwietnia 2019.
Rok 2019 to rok wyborczy w naszym stowarzyszeniu. Odbędą się wybory do władz regionalnych i centralnych, ale na razie nie są ustalone ostateczne terminy.

Czytaj więcej...

"Wizje Natury" w Radiu TOK FM

Ewa Podolska spotkała się 8 grudnia 2018 w radiu Tok FM z Beatą Ostachowicz i Jerzym Grzesiakiem. Rozmowa dotyczyła fotografowaniu przyrody, festiwalu "Wizje Natury" i albumu promującego prace artystów zrzeszonych w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Posłuchajcie.
parent menu item not found: "130"