Zaznacz stronę

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 uświetni prelekcja Andrzeja Waszczuka. 

Fotografia przyrodnicza dla Andrzeja jest nie tylko pasją, to sposób na życie. Początkowo towarzyszył mu aparat analogowy i ciemnia fotograficzna. Obecnie do pracy wykorzystuje aparat cyfrowy oraz komputer. Nie stroni od fotografowania i filmowania z drona. 

Podkreśla, że w jego fotografii istotną rolę odgrywa światło. Co więcej, jak sam mówi: „Fotografie wykonuje człowiek, nie sprzęt. Ja decyduję, co jest w kadrze i jeżeli nie potrafiłbym znaleźć ciekawego ujęcia, to żaden aparat by mi w tym nie pomógł”. Do perfekcji opanował umiejętność cierpliwego czekania i wtapiania się w tło. Potrafi spędzić długie godziny w oczekiwaniu na wymarzony kadr.  

Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, nie tylko w kraju, lecz także za granicą. 

Andrzej jest laureatem konkursów fotograficznych, m.in. „Turystyczne odkrywanie Warmii” (2007). Jego książka „Warmia. Ptasi raj” zajęła pierwsze miejsce w konkursie rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na najlepsze wydawnictwo promujące Warmię, Mazury i Powiśle (2011).  

Jest twórcą pięciu wielkoformatowych albumów fotograficznych, poświęconych warmińskiej faunie i florze. 

Serdecznie zapraszamy! 

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 w Centrum Kultury w Izabelinie C ul. Jana Matejki 21.