Zaznacz stronę

Artur Stankiewicz, członek i aktualny Prezes Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Od wielu lat jest miłośnikiem i fotografem Przyrody. Pasja do Natury kierowała również jego życiem zawodowym – od studiów magisterskich na geologii w Polsce, doktoratu z geochemii w USA, aż po pracę przy poszukiwaniu ropy i gazu na całym świecie.

Po blisko 30 latach ciągłych podróży i niełatwej pracy w międzynarodowych korporacjach naftowych, Artur zdecydował się porzucić swe dotychczasowe zajęcie i całkowicie poświęcić się pasji fotografowania Przyrody, w szczególności dzikich zwierząt.

Szczególnym uczuciem i zainteresowaniem darzy Afrykę – kontynent, na którym spędza każdą wolną chwilę, wciąż pogłębiając wiedzę na temat lokalnej Przyrody, zwierząt i ich zachowań.

Jego podejście do fotografii cechuje niespotykana empatia. Uwagę skupia przede wszystkim na zrozumieniu zwierząt. W swoich pracach stara się subtelnie pokazać nie tylko ich niezwykłe życie w środowisku naturalnym, w warunkach i świetle uwydatniających ich piękno, lecz także bogactwo całego ekosystemu.

Artur organizuje i prowadzi foto-safari do wybranych krajów Afryki.

Fotografie Artura wyróżniano w prestiżowych konkursach fotograficznych jak Siena International Photo Awards (SIPA), Nature Photographer of the Year (NPOTY), Bird Photographer of the Year (BPOTY), Audubon, Monovisions, Memorial Maria Luisa czy MontPhoto. Artur czynnie wspiera wybrane organizacje wspomagające ochronę zwierząt w Afryce takie jak Sheldrick Wildlife Fund, Frankfurt Zoological Society czy Bushlife Conservancy.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 w Centrum Kultury w Izabelinie C ul. Jana Matejki 21. Serdecznie zapraszamy!