Zaznacz stronę

Do grona patronów medialnych XIX Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 dołączył Miesięcznik Dzikie Życie. 
 
Dewizą redakcji Miesięcznika Dzikie Życie od prawie 3 dekad jest: „odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo”. A przy tym często pioniersko, gdyż publikowane w Dzikim Życiu artykuły poruszają najważniejsze sprawy związane z ochroną przyrody w Polsce i za granicą, o których próżno szukać informacji w innych mediach. 
 
Ochrona lasów, szkodliwe projekty i inwestycje, łowiectwo, systemowe problemy związane ze środowiskiem, klimat i transformacja energetyczna – Dzikie Życie nieprzerwanie nagłaśnia i relacjonuje kluczowe problemy i tematy przyczyniając się do ochrony zagrożonych miejsc i gatunków i budowania świadomości społecznej. 
 
Na łamach Miesięcznika goszczą najlepsi eksperci w swoich dziedzinach – naukowcy, przyrodnicy, prawnicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i ruchów oddolnych walczących o klimat i przyrodę. Stałe miejsce znajdują tu też recenzje książek i artykuły z pogranicza edukacji, filozofii i etyki. W Dzikim Życiu nie raz gościł temat fotografii przyrodniczej. 
 
Miesięcznik Dzikie Życie ukazuje się 10 razy w roku w wersji papierowej i elektronicznej, a po 4 miesiącach wszystkie artykuły z danego numeru są udostępniane online. Nie publikuje płatnych reklam. Pismo jest tworzone społecznie dzięki pasji autorów i wsparciu Darczyńców co sprawia, że zachowuje tak potrzebną niezależność. 

 
Miesięcznik objął patronatem wiele wydarzeń, wydawnictw i inicjatyw społecznych w tym oczywiście Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury”. 
 
Zapraszamy do lektury i wspierania Dzikiego Życia! 
 
https://dzikiezycie.pl/ 
 
XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2023. 
 
W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online. 
 
Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C. 
 
Transmisję online będzie można śledzić na kanale YT: 
 
https://www.youtube.com/channel/UCD3JeyI0-eZFF5q-_i4A_Mg 
 
Serdecznie zapraszamy! 
 
Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. 
 
Organizatorzy Festiwalu: Związek Polskich Fotografów Przyrody, Kampinoski Park Narodowy