Zaznacz stronę

Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy sobie jeszcze raz finał konkursu Fotograf Roku 2024 Okręgu Krakowskiego ZPFP, który odbył się 16.04.2024 w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Publiczność zgromadzoną w sali kominkowej przywitał Prezes Okręgu Krakowskiego ZPFP Paweł Wrona. Następnie przedstawiono skład tegorocznego Jury konkursu oraz naszego gościa specjalnego Pawła Smolika z OŚ ZPFP, którego zdjęcia również mieliśmy w planie zobaczyć tego wieczoru. Po krótkim wprowadzeniu oraz przybliżeniu statystyk konkursu zostali zaprezentowaniu sponsorzy nagród: Fotoforma, Patona Polska, Newell Power Brand, MULTICO Oficyna Wydawnicza, Next77, SigmaProcentrum, Peak Design.

W pierwszym bloku obejrzeliśmy 9 pokazów multimedialnych prezentujących zdjęcia zgłoszone przez uczestników w każdej z kategorii. Podczas krótkiej przerwy po pokazach publiczność mogła skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez OK ZPFP oraz mogła wymienić opinię na temat zdjęć.

Kolejnym, mocnym punktem finału był pokaz naszego gościa specjalnego, którym w tym roku był przewodniczący Jury Paweł Smolik. Paweł, zaprezentował niezwykły zbiór zdjęć wykonanych na przestrzeni lat w Słowińskim Parku Narodowym okraszony bardzo intrygującą muzyką. Zdjęcia, które nam zaprezentował wywarły na nas niesamowite wrażenie i chyba każdy miał olbrzymie poczucie niedosytu, gdy pokaz się zakończył. W ramach podziękowania za niezwykłe emocje oraz wizytę w naszej uroczystości nasz gość otrzymał drobny upominki ufundowane przez firmy Fotoforma oraz Next77.

Kolejną przerwę zdominowały dyskusje z naszym prelegentem oraz rozmowy o tym co zobaczyliśmy kilkanaście minut wcześniej.

Po przerwie, płynnie przeszliśmy do kulminacyjnego punktu naszej uroczystości czyli poznania wyników konkursu oraz wręczenia nagród. Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez naszych sponsorów wręczali wspólnie: Paweł Smolik oraz Paweł Wrona. Emocje sięgały zenitu do ostatniej prezentacji w której poznaliśmy tegorocznego zwycięzcę i zdobywcę Grand Prix czyli zdjęcie „W bieli” Tomasza Wilka.

Przewodniczący Jury odczytał uzasadnienie werdyktu przygotowane przez panel jurorski.

Po gratulacjach dla wszystkich mogliśmy podziękować serdecznie wszystkim przybyłym miłośnikom fotografii przyrodniczej i stanąć do wspólnego zdjęcia z finalistów konkursu.

Dziękujemy serdecznie za umożliwienie organizacji wydarzenia w przepięknej sali Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Za trud pracy dla naszych jurorów oraz za wspaniałe nagrody wszystkim sponsorom.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału, zdjęcia autorstwa Krzysztof Morańda oraz Tomasz Sikorski.