Zaznacz stronę

XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” 2023 przeszedł do historii. To były dwa dni wypełnione po brzegi atrakcjami. Czas Festiwalu upłynął na oglądaniu fantastycznych prezentacji przygotowanych przez fotografów i filmowców natury, a Parki Narodowe i krajobrazowe z różnych stron Polski kusiły nas swoimi walorami przyrodniczymi. W strefie wystawienniczej, która przybrała znacznie większe niż do tej pory rozmiary, widzowie i uczestnicy mogli zapoznać się z różnorodnością sprzętu oferowanego obecnie na rynku, a przydatnego w fotografowaniu. Wisienką na torcie pierwszego dnia festiwalowego był poruszający koncert łączący muzykę na żywo z pokazem grafik i fotografii.

W trakcie Festiwalu rozstrzygnęliśmy dwa konkursy fotograficzne oraz konkurs pokazów multimedialnych, wręczając blisko 70 nagród. Tak dużą ich ilość zawdzięczamy licznemu gronu fantastycznych sponsorów, którzy wsparli festiwal w sposób dotąd niespotykany.

„Wizje Natury” to oprócz atrakcji wystawienniczo-prezentacyjnych, także tradycyjne ognisko organizowane przez Kampinoski Park Narodowy, przy którym pomimo nienajlepszej pogody odbywały się długie rozmowy na najróżniejsze tematy.

Tradycyjnie też, bo już czwarty raz można było śledzić prezentacje i werdykty konkursowe nie tylko z sali widowiskowej Centrum Edukacji Przyrodniczej Kampinoskiego Parku Narodowego, ale także on-line poprzez kanał YouTube ZPFP. Jeśli ktoś z Państwa z jakiś przyczyn jeszcze nie doświadczył „Wizji Natury” albo jakiś fragment umknął Waszej uwadze – zapraszamy na kanał YouTube ZPFP, gdzie można przez cały czas oglądać pełny streaming z obydwu dni festiwalowych.

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, której autorem jest wieloletni główny Fotograf Festiwalu – Przemysław Jośko.