Zaznacz stronę

Podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 swym wystąpieniem zaszczyci nas Grzegorz Okołów.

Grzegorz zaczął fotografować w szkole średniej i tak zostało mu do dzisiaj. Urodził się i wychował w Białowieży, gdzie w otaczającej puszczy zaczynał przygodę z fotografowaniem. Aparat towarzyszył mu zarówno podczas wycieczek do lasu, jak i coraz dalszych wyjazdów i wypraw.

Przeszedł cały fotograficzny „szlak bojowy” – od Smieny 8M przez kultowego Zenitha, średni format, manualne i coraz bardziej zautomatyzowane lustrzanki po fotografię cyfrową. Od kilku lat dzięki rozwojowi techniki zaczyna realizować swoje marzenie z dzieciństwa – uwiecznianie piękna Przyrody z powietrza oraz filmowanie.

Jak sam mówi: „Fotografuję to, co akurat najbardziej mi się podoba – może być to pejzaż, grzyb, roślina, detal, większe lub mniejsze zwierzę. Bardziej od gatunku pociąga mnie forma, chociaż na potrzeby zdjęć ilustrujących publikacje staram się łączyć jedno z drugim. Fotografując Puszczę staram się uchwycić jej unikalność, potęgę i trwanie, co mam nadzieję udało mi się pokazać w moim albumie – Puszcza Białowieska ZAWSZE.”

Na XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 zapraszamy w dniach 18-19 listopada 2023 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online.

Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C.

Transmisję online będzie można śledzić na kanale YT:

https://www.youtube.com/channel/UCD3JeyI0-eZFF5q-_i4A_Mg

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.