Zaznacz stronę

Podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 poznamy zwycięzców Konkursu „Dzikie, piękne, polskie”.

W gronie Jurorów znalazł się Grzegorz Szkutnik – Wiceprezes Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Grzegorz pochodzi z Lubelszczyzny i obecnie mieszka w południowej części tego regionu, oddając się w wolnych chwilach urokom przyrody Równiny Biłgorajskiej, Puszczy Solskiej, Lasów Janowskich oraz Roztocza.

W poszukiwaniu dobrego światła, ciekawych tematów i kadrów nie stroni od wypraw w inne rejony południowo-wschodniej części kraju. Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy go tworzące.

Swoje fotografie publikuje między innymi w czasopismach przyrodniczych, albumach oraz kalendarzach. W dorobku ma sześć wystaw autorskich. Jest także współautorem wielu wystaw poświęconych polskiej przyrodzie, prezentowanych zarówno w kraju jak i za granicą.

Laureat wielu konkursów fotograficznych oraz juror konkursów organizowanych przez instytucje samorządowe, stowarzyszenia twórcze i parki narodowe.

W Związku Polskich Fotografów Przyrody od 2005 roku. W latach 2011 i 2021 Fotograf Roku Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP.

Fotografując przyrodę kieruje się etycznym podejściem do każdego realizowanego tematu. Fotografuje w oparciu o stosowne zezwolenia, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

www.grzegorzszkutnik.pl

XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2023.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online.

Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C.