Zaznacz stronę

Podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 nastąpi ogłoszenie wyników Konkursu Pokazów Multimedialnych.

Do grona Jurorów dołączył Jakub Spodymek.

Od urodzenia mieszka w Tychach i jest mocno związany nie tylko z tym miastem, lecz także ze Śląskiem.

Przyrodę fotografuje od 14 lat. W latach 2014-2021 był członkiem Okręgu Śląskiego ZPFP.

Całe jego życie zawodowe oraz prywatne jest związane z wykonywaniem rzeczy w sposób twórczy i wymagający kreatywnego podejścia. Takie dziedziny zawsze go interesowały, sprawiając ogromną radość i satysfakcję. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem mebli.

Fotografując, najwięcej czasu i uwagi poświęca ptakom oraz ssakom. Bardzo lubi również fotografię leśną i krajobrazową. Diaporama, za sprawą muzyki, jest jego ulubioną formą pokazów zdjęć. Dzięki niej twórca może świadomie budować nastrój i w pewien sposób kierować emocjami widza. Daje to ogromne możliwości opowiadania historii w pokazie.

Zanim odkrył swą pasję do przyrody i fotografii, przez wiele lat jego życie było mocno związane z muzyką i muzykowaniem. Dzisiaj stara się łączyć obie pasje, wykorzystując do swych pokazów własną autorską muzykę.

W 2021 roku, dwie spośród diaporam Jakuba zostały nagrodzone i wyróżnione sześciokrotnie na trzech festiwalach diaporam w Polsce!

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19 – 20 listopada 2022, w Centrum Kultury w Izabelinie C, ul. Jana Matejki 21. Serdecznie zapraszamy!