Zaznacz stronę

Jednym z punktów programu XIX Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 będzie ogłoszenie wyników Konkursu na Fotografa Roku 2023 ZPFP.

Czas przedstawić szacowne Jury, które podjęło się jakże trudnego zadania, dokonując wyboru tych jedynych w swoim rodzaju fotografii. Przed Wami Jerz Łaźniewski – Członek Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Jerzy fotografuje od ponad 30 lat. Tym, co w przygodzie z fotografią sprawia mu największą radość jest samotne włóczenie się z aparatem po lasach i łąkach, gdzie odnajduje naturalny rytm życia.

Nasz Juror poszukuje miejsc, gdzie człowiek rzadko zagląda. Poszukuje ciszy i harmonii. Jak sam o sobie mówi: „Bardziej zależy mi na kontakcie z Przyrodą, niż na zdjęciu. Fotografuję, bo chcę ludziom przypomnieć o tej podstawowej prawdzie – zatrzymaj się i spójrz, wokół ciebie jest jeszcze piękno, w prostych rzeczach ukryte jest szczęście.”

XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2023.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online.

Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C.