Zaznacz stronę

Już 23 Maja będziemy mieli okazję zapoznać się wynikami konkursu Fotograf Roku naszego okręgu. Poniżej przedstawiamy sylwetki jurorów w tegorocznej edycji konkursu. Niebawem podzielimy się szczegółami dotyczącymi ceremonii rozdania nagród i ogłoszenia wyników.


Przewodniczący Jury Paweł Wrona:

Miłośnik przyrody i wielki pasjonat fotografii przyrodniczej dla którego ważniejsze od wykonywania zdjęć  jest obcowanie z dziką przyrodą niemal na co dzień.

Fotografia przyrodnicza pochłania go bez reszty od przeszło 20 lat, głównie pośród urokliwych miejsc  na obszarze Małopolski, a zwłaszcza Ziemi Tarnowskiej. Ciągle odkrywa w przyrodzie jej niepowtarzalne piękno. Pasjonuje się tym co subtelne i nie do końca poznane przez wielu. W swoich zdjęciach nie ogranicza się do jednego wąskiego tematu fotografując zarówno zwierzęta, rośliny jak i krajobrazy. Jego fotograficzne motto brzmi: tylko wyobraźnia może nas ograniczać.

Swoim ulubionym tematom fotograficznym potrafi poświęcić kilka lat aby w końcu wykonać to jedno niepowtarzalne ujęcie.

Laureat wielu ogólnopolskich konkursów fotograficznych oraz konkursów pokazów multimedialnych o tematyce przyrodniczej.

Od 2019 roku Prezes Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Strona www:  https://pawlonak.wixsite.com/pawelwrona Instagram: https://www.instagram.com/pawel__wrona/Członkini Jury Paulina Surniak:

Członkini ZPFP od 2003 roku, w latach 2007-2010 prezeska Zarządu Głównego. Miłośniczka ptaków i dzikich krajobrazów, fotografuje dla siebie, ale też po to, żeby pokazywać to, co powinno podlegać ochronie. Kocha książki, pustynie i plenery fotograficzne.


Członek Jury Jacek Zięba:

Jestem wielkim pasjonatem fotografii krajobrazu i dzikiej przyrody. Moja przygoda z fotografią przyrodniczą zaczęła się 15 lat temu i nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Jako że pochodzę z Ostrołęki i tam mieszkam, dolina Narwi, Kurpie oraz Podlasie to tereny, gdzie fotografuję najczęściej.
Uważam jednak, że piękno i wyjątkowość można znaleźć wszędzie, zatem odwiedzam również inne regiony Polski w poszukiwaniu interesujących tematów i ciekawych kadrów.