Zaznacz stronę

Podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 nastąpi ogłoszenie wyników Konkursu Fotograf Roku 2023 ZPFP.

W gronie Jurorów znalazła się Katarzyna Szelest.

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, autorka wystaw i pokazów przyrodniczych. Pochodzi z Terespola nad Bugiem i to tam ponad dziesięć lat temu rozpoczęła swoją przygodę z fotografią przyrodniczą. Tereny południowego Podlasia przez długi czas były dla niej miejscem, które dogłębnie eksplorowała fotograficznie, poszukując nowych tematów.

Interesuje ją wszystko, począwszy od roślin i owadów po duże ssaki czy ptaki. Od kilku lat zgłębia również tematy związane z wodą i trzcinowiskami. Skupia się na jak najdokładniejszym dokumentowaniu życia swoich modeli, ważne są interakcje, uczucia, ale też środowisko.

W swojej pasji jest wierna zasadzie, iż niekoniecznie trzeba wciąż gonić za nowymi gatunkami. Wspaniale jest, dzień po dniu odkrywać możliwości, jakie daje regularna obserwacja tego samego osobnika. Bycie właściwie codziennym świadkiem życia zwierząt poczytuje sobie za wyróżnienie i zaszczyt. Ważne jest dla niej nie tylko ukazywanie pięknych kadrów, ale również przeżywanie Przyrody i zdobywanie wiedzy przez obserwację.

Od dwóch lat związana jest zawodowo ze szkołą: Oblicza Natury Szkoła Fotografii Przyrodniczej na Opolszczyźnie, gdzie dzieli się swoim doświadczeniem z młodymi adeptami sztuki fotograficznej. Stara się nie tylko przekazywać wiedzę techniczną, ale przede wszystkim wzbudzać wrażliwość na piękno Natury.

XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2023.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online.

Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C.