Zaznacz stronę

XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 niewątpliwie będzie fantastyczną podróżą do Królestwa Przyrody, a to za sprawą naszych wyjątkowych Prelegentów.

Piotr „Fisher” ROSIŃSKI

Rocznik w zależności od formy i samopoczucia. Współautor trzech publikacji o ziemi widuchowskiej oraz projektu „Życie w Dolinie Odry”, pokazującego piękno Doliny Odry na terenie powiatu gryfińskiego. Pasjonat obserwacji świata w rzeczywistości równoległej. Działacz społeczny i charytatywny. Muzyk ukształtowany na dębnowsko/gorzowskiej scenie alternatywnej. Od lat poszukujący brzmienia nawiązującego do Natury. Tworzy solowy projekt Fisher Dub Project, do którego stara się przemycić dźwięki bezpośrednio ze świata Przyrody, łącząc je z obrazem, muzyką elektroniczną na pograniczu dubu. W świecie równoległym służący kota.

Piotr PIZNAL

Urodzony w Dzień Kobiet, niemieszczący się w przeciętnym śpiworze, a w namiocie śpiący po przekątnej. Laureat wielu konkursów rangi międzynarodowej i podwórkowej. Współautor projektu „Życie w Dolinie Odry”, mającego na celu dokumentację i edukację przyrodniczą mieszkańców jednego z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych przyrodniczo regionów w Polsce. Społecznie prowadzi prezentacje i warsztaty z zakresu fotografii dla dzieci i młodzieży. Poza fotografią, basista grający ciężką, mocno osadzoną muzykę i historyk amator. Wielbiciel spania do południa w ciepłym i suchym łóżku.

Projekt „Życie w Dolinie Odry” to opowieść Piotra Piznala i Piotra „Fishera” Rosińskiego o najpiękniejszych zakątkach Doliny Dolnej Odry na terenie powiatu gryfińskiego tj. od Mostu w Siekierkach po południowe granice Szczecina. Niezliczone godziny spędzone w terenie, kilometry wędrówek i dźwigania sprzętu oraz wiele nieprzespanych nocy zaowocowały wykonaniem fotografii, od świata roślin i zwierząt, poprzez krajobrazy i zdjęcia lotnicze, skończywszy na nocnych pejzażach z tysiącami gwiazd w tle. Efektem wieloletniej pracy był wydany pod koniec 2021r album fotograficzno – muzyczno – dźwiękowy. Oprócz aspektu fotograficznego autorzy publikacji prowadzą warsztaty i prelekcje z zakresu ochrony Przyrody oraz fotografii dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Aktualnie cała pozytywna energia ukierunkowana jest na działania mające na celu powołanie Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry.

Jeśli już nie możecie doczekać się wystąpienia naszych Prelegentów, w komentarzu znajdziecie kilka przydatnych linków.

Na XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 zapraszamy w dniach 18-19 listopada 2023 roku.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online.

Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C.