Zaznacz stronę

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 uświetni prelekcja Krzysztofa Wojciechowskiego.

Krzysztof Wojciechowski, absolwent Politechniki Wrocławskiej, od roku 2013 jest członkiem Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody, a od 2020 roku – administratorem portalu dla fotografów Przyrody: www.fotografia-przyrodnicza-art.pl.

Z niegasnącym zamiłowaniem oddaje się swej wielkiej pasji, jaką jest fotografowanie dzikiej Przyrody. Miłość do Niej zrodziła się, gdy w wieku 16 lat, stojąc na środku rzeki San, pod jego nogami wolno przepłynął bóbr. 

Podczas wykonywania zdjęć przyrodniczych ogromną wagę przykłada do aspektu etycznego. Nigdy nie stosuje wabienia lub nęcenia zwierząt w żadnej formie. Uważa, iż udane zdjęcie przyrodnicze powstaje wtedy, gdy fotografowane zwierzę nie jest świadome obecności fotografa i nie zmienia swego zachowania. Fotografuje głównie z ukrycia.

Jego ulubionym gatunkiem do fotografowania i studiowania zachowania jest Bóbr, ze względu na jego unikatową rolę, jaką pełni w środowisku, fascynujące relacje rodzinne oraz skryty tryb życia.

„Bóbr jest gatunkiem kluczowym, szczególnie w czasach, gdy wszechobecne są susze oraz powodzie i zasługuje na to, aby wiedza o nim była szeroko propagowana. Wierzę, że fotografie mogą w tym pomóc.”

Więcej zdjęć autorstwa Krzysztofa znajdziecie na stronie: www.krzysztof-wojciechowski.pl oraz Instagram: k_wojciechowski_wildlife.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 w Centrum Kultury w Izabelinie C ul. Jana Matejki 21. Serdecznie zapraszamy!