Zaznacz stronę

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń! Podczas Festiwalu poznamy zwycięzców Konkursu Pokazów Multimedialnych.

Jak wiadomo wybór tego najbardziej fascynującego pokazu do łatwych nie należy. W gronie śmiałków, którzy podjęli się jurorowania w Konkursie znalazł się Łukasz Stępień.

Łukasz to z zawodu biotechnolog, profesor nauk rolniczych. Pochodzi z Krotoszyna, ale od dawna jest związany z Poznaniem.

Do Związku Polskich Fotografów Przyrody wstąpił w 1996 roku, gdy tylko dowiedział się o jego istnieniu.

Dziką przyrodę fotografuje od prawie 30 lat, najchętniej krajobrazy, rośliny i detale. Zdeklarowany psychofan grzybów. W dalszym ciągu pozostaje wierny slajdowi Fujichrome Velvia.

Uczestnik niezliczonych krajowych i zagranicznych plenerów, pokazów, wystaw i konkursów fotograficznych. Wśród sukcesów m.in. nagrody Festiwalu Wizje Natury, Grand Prix Pomorskich Spotkań z Diaporamą w Szczecinie, tytuł Fotografa Roku Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej IFWP oraz pierwsze miejsce podczas Festiwalu Mikrosfera w Białowieży.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19 – 20 listopada 2022, w Centrum Kultury w Izabelinie C, ul. Jana Matejki 21. Serdecznie zapraszamy!