Zaznacz stronę

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 już niebawem!

Podczas Festiwalu poznamy laureatów Konkursu na Fotografa Roku 2022 ZPFP. Wśród Jurorów znalazła się Prelegentka Festiwalu – Małgorzata Książkiewicz. Pozwólcie, że przypomnimy Jej sylwetkę.

Małgorzata jest członkinią Okręgu Pomorsko-Kujawskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody od 2005 roku.

Od urodzenia, mieszkanka Sopotu. Jej zauroczenie Przyrodą sięga lat dziecięcych. Liczne wspomnienia emanują nieustannym obcowaniem z Naturą.

Posłuchajcie: „Moje bardzo wczesne wspomnienia to siadywanie w kuchni, przy oknie, na kolanach taty i obserwacja dokarmianych ptaków. Dostałam wtedy książkę w płóciennej oprawie J. Sokołowskiego „Ptaki Polski”, którą razem oglądaliśmy, starając się nazwać kolejnych skrzydlatych gości. No i wakacje we wsi Kamion nad rzeką Rawką. Jeździliśmy tam bardzo często. To było wyjątkowe miejsce. Sady, ogrody, pola, lasy i to co dzieci lubią najbardziej – rzeka, ze stawidłami, ze spływami na oponach od traktorów pod wodzą wujka, z rwącym miejscami nurtem i krzykiem mamy „wyjdź z wody!”, z „atakującymi” pijawkami, których nikt nie widział, ale byliśmy święcie przekonani o istnieniu miejsc, w których czyhały na nasze życie. Za moich czasów nie siedziało się w domu. Kiedy tylko było to możliwe, wychodziło się „na dwór”. Określenie na tyle ogólne, że swoim obszarem obejmowało np. całą wieś z okolicznym lasem i polami. Babcia, zabierając mnie na spacer, pokazywała zioła, które zbierała i suszyła, uczyła nazw grzybów, tłumaczyła świat, w którym życie współgra z porami roku.”

Fascynacja Przyrodą trwa do dziś. Jak sama mówi, Natura zawsze działała na nią wyciszająco, ucząc pokory, nieustannie wzbudzając ciekawość i wzruszenie.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 w Centrum Kultury w Izabelinie C ul. Jana Matejki 21. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Partnerem XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego udzielił wsparcia finansowego Festiwalowi.

Mazowieckie