Zaznacz stronę

Uwaga, uwaga!! Mateusz Piesiak Prelegentem XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022.

Mamy nadzieję, że z niecierpliwością oczekiwaliście na tę niespodziankę. Marina Cano nie wystąpi, ale swymi fantastycznymi opowieściami uraczy nas Mateusz

Na prelekcję zapraszamy w niedzielę 20 listopada 2022 na godzinę 13:50.

Mateusz jest fotografem przyrody z Wrocławia. Ukończył Automatykę i Robotykę na Politechnice Wrocławskiej, ale pracuje jako projektant stron internetowych i profesjonalny fotograf.

Dorastając, spędzał każdą wolną chwilę w naturze, obserwując zwierzęta i poznając ich zwyczaje. W 2009 roku dostał swój pierwszy aparat i od tego czasu zaczęła się jego przygoda z fotografią przyrody. Na początku dokumentował każde zwierzę, które widział, ale szybko jego podejście do fotografii zmieniło się na bardziej przemyślane, polegające na planowaniu zdjęć w głowie i staraniu się, by zrealizować je w terenie. Szybko zdał sobie sprawę, że wymaga to dużej cierpliwości i często, po wielu godzinach, dniach, a nawet miesiącach oczekiwania, zwierzęta po prostu się nie pojawiały i wracał do domu bez rezultatu. Kiedy w końcu zrobił wymarzone zdjęcie, wynagradziło ono wszystkie trudy.

W fotografii przyrodniczej lubi ten moment, gdy jest ukryty w czatowni. Wtedy niczym widz siedzący w pierwszym rzędzie w teatrze może podziwiać wspaniały spektakl natury, który rozgrywa się dookoła. Jak sam mówi: „To prawdziwy zaszczyt móc być świadkiem tych chwil i dzielić się nimi z innymi.”

Mateusz Piesiak Wildlife Photography

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19 – 20 listopada, w Centrum Kultury Izabelin, ul. Jana Matejki 21, Izabelin C. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Partnerem XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego udzielił wsparcia finansowego Festiwalowi.

Mazowieckie