Zaznacz stronę

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 uświetni ogłoszenie wyników Konkursu na Fotografa Roku 2022 ZPFP.

Pora przedstawić Jurorów. Przed Wami Michał Kość.

Fotoreporter i fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), prezes Okręgu Podlaskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Od 1988 roku zawodowo związany z fotografią prasową. Stale współpracuje z Polską Agencją Fotografów FORUM i Agencją Fotograficzną WSCHÓD oraz tradycyjnymi i elektronicznymi mediami.

Brał udział w wielu prestiżowych przedsięwzięciach fotograficznych oraz wystawach indywidualnych i zbiorowych. Do osiągnięć artystycznych Michała Kościa należą m.in. fotografie żubrów w Puszczach Białowieskiej i Knyszyńskiej. Wypracował tu własny – charakterystyczny i niepowtarzalny – styl i sposób patrzenia na te majestatyczne zwierzęta.

W 2016 roku swoje dokonania w tej dziedzinie pokazał szerokiej publiczności. Indywidualna wystawa „Żubr – puszcz imperator” gościła w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. M. Oczapowskiego w Warszawie oraz w Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie k. Białegostoku.

W kwietniu 2017 w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie miała miejsce prezentacja wielkoformatowych fotografii „Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej”.

Kolejny rok to kolejne wystawy, m.in. szeroko komentowana „Żubry. Światło i Cień” w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz w Galerii Fotografii FOKUS w Siedlcach.

W 2020 roku prace Michała Kościa znalazły się na zbiorowej wystawie z okazji 25-lecia ZPFP. W 2020 roku jego trzy prace zostały nagrodzone na XVI Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. „Wieczorna kąpiel w piasku“ otrzymała główną nagrodę w kategorii „Ssaki“, „Pliszka i żubry“ – II nagrodę w kategorii „Ptaki“, a „Wieczorna impresja z żubrami II“ – wyróżnienie w kategorii „Impresje“.

W 2021 roku fotografia „Stado żubrów“ otrzymała wyróżnienie w kategorii „Ssaki“ w konkursie European Wildlife Photographer Of The Year organizowanym przez Niemieckie Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej (GDT).

Fotografie żubrów Michała Kościa znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych na terenie całej Polski. Rok 2022 przyniósł sukces w fotografii prasowej. Dwa zdjęcia Michała Kościa znalazły się w finale najważniejszego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 w Centrum Kultury w Izabelinie C ul. Jana Matejki 21. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Partnerem XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego udzielił wsparcia finansowego Festiwalowi.

Mazowieckie