Zaznacz stronę

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 będzie okazją, by odwiedzić nie tylko odległe zakątki naszego globu. Artur Jurkowski i Michał Piekarski zabiorą nas w filmową podróż do Doliny Górnej Wisły.

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami Autorów tej fascynującej produkcji, a już teraz przypominamy, że pokaz filmu pt. „Charakter Doliny Górnej Wisły” odbędzie się 19 listopada 2022 o godzinie 10:30.

Artur Jurkowski fotografuje krajobraz odkąd tylko dotknął aparatu fotograficznego czyli od 2002 roku. W 2008 roku wstąpił do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Osiem lat później zdobył tytuł  Fotografa Roku ZPFP. Jest prawdziwym łowcą niesamowitych warunków atmosferycznych, burz, deszczu i wiatru. W poszukiwaniu tych zjawisk przeszedł, między innymi, pustynie Iranu, himalajskie szlaki, arktyczne bezdroża oraz dżungle na wyspach Oceanu Indyjskiego. Najwięcej uwagi poświęca jednak fotografii Doliny Górnej Wisły, gdzie się wychował.

Michał Piekarski od ponad 10 lat mieszka w sercu Doliny Górnej Wisły, tuż przy Zbiorniku Goczałkowickim, gdzie głównie fotografuje żyjące tam zwierzęta. To właśnie w tym miejscu rozkwitła jego pasja do fotografii przyrodniczej. Początkowo była ona związana z fotografią dzikiej przyrody wyłącznie teleobiektywem, ale od dłuższego czasu pasjonują go również zdjęcia z powietrza oraz te wykonane pod wodą. Jest laureatem konkursów organizowanych przez National Geographic oraz autorem albumów fotograficznych o tematyce przyrodniczej. Ze Związkiem Polskich Fotografów Przyrody jest związany od 2008 roku.

Jeśli jesteście ciekawi dorobku fotograficznego Artura i Michała koniecznie odwiedźcie strony:

http://www.arturjurkowski.info/

https://www.michalpiekarski.pl/

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 w Centrum Kultury w Izabelinie C ul. Jana Matejki 21. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Partnerem XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego udzielił wsparcia finansowego Festiwalowi.

Mazowieckie