Zaznacz stronę

XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 niewątpliwie zapewni moc emocji, choćby dzięki ogłoszeniu wyników Konkursu Fotograf Roku 2023 ZPFP.

Jednym z Jurorów Konkursu jest Michał Stanecki.

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania przyrodnik, fotograf, bloger i podkaster. Twórca audycji Spotkania z Przyrodą – blog i podkast / fotografia przyrodnicza.

Popularyzator wiedzy i przyrodniczy edukator. Idealista promujący filozofię „kroku w tył” – czyli patrzenia na Naturę z zachowaniem większego dystansu i pokazywania jej w szerszym kontekście.

Fotografię uważa za ważne narzędzie do promowania i ochrony Przyrody – opisywania jej piękna i wyjątkowości, ale także aktualnych problemów.

Od kwietnia 2020 roku autor podkastu „Spotkania z Przyrodą”, w którym porusza tematy ważne dla miłośników Przyrody – obserwatorów, fotografów i pasjonatów innych terenowych aktywności związanych z Naturą. Rozmawia z gośćmi – czasem zawodowcami, czasem amatorami, ale zawsze z zamiłowania przyrodnikami – naukowcami i specjalistami z różnych dziedzin.

SPOTKANIA Z PRZYRODĄ to emocjonalna opowieść o Przyrodzie i naszej wewnętrznej naturze, z mocnym akcentowaniem potrzeby czystych i etycznych działań.

Prywatnie przyjaciel psów, miłośnik długodystansowego biegania i naturalnych ogrodów pełnych ptaków, owadów i rodzimych roślin.

XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2023.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online.

Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C.