Zaznacz stronę

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 nie mógłby odbyć się bez owocnej współpracy z naszymi sponsorami.

Do grona sponsorów dołączyło Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie – narodowa instytucja kultury, która specjalizuje się w problematyce kultury i dziedzictwa Europy Środkowej.

Instytucja od samego początku koncentruje swoje zainteresowania naukowo-badawcze na problematyce szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego w aktywnym dialogu z sąsiadami Polski i ze światem.

Działalność MCK wyrasta z przekonania o potrzebie głębszego poznawania się nawzajem, jako że tylko rzetelna wiedza pozwala na przezwyciężenie stereotypów, uprzedzeń i stwarza grunt dla partnerstwa i współpracy w regionie.

Przez 30 lat aktywności MCK wypracowało formułę działania, która z jednej strony łączy projekty stricte naukowe, skierowane do grona ekspertów i decydentów, a z drugiej przybliża polskiej publiczności fascynujący świat historii, kultury i sztuki XX wieku oraz współczesną refleksję intelektualną na temat heritologii ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowej.

Od 22 lipca do 6 listopada 2022 roku, w Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25 w Krakowie, można zwiedzać przepiękną wystawę „Domowroty. Włodzimierz Puchalski”. Prawie 250 prac pozwoli odczytać na nowo bogaty dorobek Włodzimierza Puchalskiego jako jednego z najsłynniejszych polskich przyrodników. Na ekspozycji będzie można zobaczyć wybór mistrzowskich portretów zwierząt, dzikich i domowych, bardzo intymnych, ale też nieodbierających im podmiotowości. Czarno-białe kadry, w których Puchalski chwytał fragmenty
niedostępnych zwykle dla ludzi miejsc, pozwalały na głębsze odkrycie piękna przyrody.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:

https://mck.krakow.pl/


XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 w Centrum Kultury w Izabelinie C ul. Jana Matejki 21. Serdecznie zapraszamy!