Zaznacz stronę

Do grona patronów medialnych XVIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 dołączył Miesięcznik Dzikie Życie.

Dewizą redakcji Miesięcznika Dzikie Życie od prawie 3 dekad jest: „odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo”. A przy tym często pioniersko, gdyż publikowane w Dzikim Życiu artykuły poruszają najważniejsze sprawy związane z ochroną przyrody w Polsce i za granicą, o których próżno szukać informacji w innych mediach.

Ochrona lasów, szkodliwe projekty i inwestycje, łowiectwo, systemowe problemy związane ze środowiskiem, klimat i transformacja energetyczna – Dzikie Życie nieprzerwanie nagłaśnia i relacjonuje kluczowe problemy i tematy przyczyniając się do ochrony zagrożonych miejsc i gatunków i budowania świadomości społecznej.

Na łamach Miesięcznika goszczą najlepsi eksperci w swoich dziedzinach – naukowcy, przyrodnicy, prawnicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i ruchów oddolnych walczących o klimat i przyrodę. Stałe miejsce znajdują tu też recenzje książek i artykuły z pogranicza edukacji, filozofii i etyki. W Dzikim Życiu nie raz gościł temat fotografii przyrodniczej.

Miesięcznik Dzikie Życie ukazuje się 10 razy w roku w wersji papierowej i elektronicznej, a po 4 miesiącach wszystkie artykuły z danego numeru są udostępniane online. Nie publikuje płatnych reklam. Pismo jest tworzone społecznie dzięki pasji autorów i wsparciu Darczyńców co sprawia, że zachowuje tak potrzebną niezależność.

Miesięcznik objął patronatem wiele wydarzeń, wydawnictw i inicjatyw społecznych w tym oczywiście Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury”.

Zapraszamy do lektury i wspierania Dzikiego Życia!

https://dzikiezycie.pl/

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 w Centrum Kultury w Izabelinie C ul. Jana Matejki 21. Serdecznie zapraszamy!