Zaznacz stronę

Podczas naszego ostatniego spotkania swój pokaz kandydacki zaprezentował Krzysztof Morańda. Miło nam poinformować, że zasilił szeregi naszego stowarzyszenia. Krzysztof o sobie mówi tak:

Krzysztof Morańda – z zawodu inż. architekt, pasjonat fotografii przyrodniczej i krajobrazowej. W swoim dorobku fotograficznym mam wiele wyróżnień i nagród zdobytych w konkursach krajowych i zagranicznych oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych. W swoich pracach łączę doświadczenie nabyte w czasach fotografii analogowej z nowymi możliwościami jakie daje fotografia i obróbka cyfrowa. Zajmuję się głównie fotografią krajobrazową oraz fotografią zbliżeniową wykorzystując różne techniki jak np. mototypia czy długie czasy ekspozycji. W swoich pracach wykorzystuję także stare manualne obiektywy generujące magiczne, niepowtarzalne obrazy. Od niedawna dzielę się również swoją wiedzą z innymi adeptami fotografii, pokazując jak wiele dróg i spojrzeń na naturę jest możliwych i jak w ciekawy, nie tylko w dokumentacyjny sposób pokazać piękno przyrody. Fotografia to dla mnie przede wszystkim radość z uważnej obserwacji otoczenia połączona z możliwością zamknięcia w kadrze piękna i ulotności chwili.

Cieszymy się, że Krzysztof dołączył w nasze szeregi. Gratulujemy i życzymy mu udanych kadrów i wielu wspólnych plenerów!