Zaznacz stronę

Podczas naszego grudniowego spotkania swój pokaz kandydacki zaprezentował zdolny, młody człowiek Szymon Szopa. Z radością informujemy, że zasilił szeregi naszego stowarzyszenia. Szymon jest tegorocznym laureatem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Dzikie, piękne, polskie” organizowanego przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. O sobie mówi tak:

Szymon Szopa, lat 16
Fascynat polskiej przyrody, szczególnie upodobał sobie ptaki. Uczeń krakowskiego liceum ogólnokształcącego z programem matury międzynarodowej. Uprawia zarówno sporty zimowe, ze szczególnym uwzględnieniem narciarstwa biegowego oraz zjazdowego, jak i letnie, w szczególności sporty wodne na czele z żeglarstwem, jak i kolarstwo oraz turystykę górską. Aparat fotograficzny towarzyszy mu przez cały rok. Zamiłowanie do fotografii rozpoczął od aparatu analogowego swojego taty. Poranne wędrówki w poszukiwaniu światła, ptactwa i innych zwierząt dają mu radość i wytchnienie oraz satysfakcję, gdy piękno uda się uwiecznić.

Cieszymy się, że Szymon dołączył w nasze szeregi. Życzymy mu dużo motywacji i aby rozwijał swoją pasję wśród najlepszych.