Zaznacz stronę

XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 wesprze Wydawnictwo Paśny Buriat. 

Wydawnictwo zostało wymyślone w 2017 roku na ganku domu Piotra Malczewskiego w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą, a formalnie zostało powołane do życia w 2018 roku w Kielcach. Stało się to za sprawą Piotra Brysacza, dziennikarza i wydawcy, dyrektora artystycznego Festiwalu Literackiego Patrząc na Wschód w Budzie Ruskiej oraz Mai Witeckiej-Brysacz, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, graficzki, ilustratorki, projektantki książek, prywatnie – żony Piotra. 

Dochód ze sprzedaży książek Wydawnictwa Paśny Buriat przeznaczany jest na realizację kolejnych edycji Festiwalu Literackiego Patrząc na Wschód.   

Profil Wydawnictwa, to głównie książki z dziedziny literatury faktu – wywiady, reportaże, książki przyrodnicze, eseje historyczne związane z szeroko pojętym Wschodem (który zaczyna się na wschód od Wisły), Polską północno-wschodnią (Podlasie, Białostocczyzna, Suwalszczyzna), naturą, kulturą i przyrodą oraz związkami człowieka z przyrodą. 

Książek Wydawnictwa nie ma w sieci hurtowni, salonach i „empikach”. Dlatego tak ważny jest sklep internetowy, w którym książki są zawsze, 24 godziny na dobę, i do którego Paśny Buriat serdecznie zaprasza. 

https://pasnyburiat.pl/

Już teraz zachęcamy do odwiedzenia strefy wystawienniczej naszego Festiwalu, gdzie będzie można nabyć nietuzinkowe pozycje Wydawnictwa Paśny Buriat. 

XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2023. 

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online. 

Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C.