Zaznacz stronę

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 zbliża się wielkimi krokami.

Poznajcie naszego wyjątkowego sponsora – Wydawnictwo Paśny Buriat.

Wydawnictwo zostało wymyślone w 2017 roku na ganku domu Piotra Malczewskiego w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą, a formalnie zostało powołane do życia w 2018 roku w Kielcach. Stało się to za sprawą Piotra Brysacza, dziennikarza i wydawcy, dyrektora artystycznego Festiwalu literackiego Patrząc na Wschód w Budzie Ruskiej oraz Mai Witeckiej-Brysacz, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, graficzki, ilustratorki, projektantki książek, prywatnie – żony Piotra.

Dochód ze sprzedaży książek Wydawnictwa Paśny Buriat przeznaczany jest na realizację kolejnych edycji festiwalu. 

Profil Wydawnictwa, to głównie książki z dziedziny literatury faktu – wywiady, reportaże, książki przyrodnicze, eseje historyczne związane z szeroko pojętym Wschodem (który zaczyna się na wschód od Wisły), Polską północno-wschodnią (Podlasie, Białostocczyzna, Suwalszczyzna), naturą, kulturą i przyrodą oraz związkami człowieka z przyrodą.

Książek Wydawnictwa nie ma w sieci hurtowni, salonach i „empikach”. Dlatego tak ważny jest sklep internetowy, w którym książki są zawsze, 24 godziny na dobę, i do którego Paśny Buriat serdecznie zaprasza.

Więcej na: https://pasnyburiat.pl/

XVIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2022 odbędzie się w dniach 19 – 20 listopada 2022, w Centrum Kultury w Izabelinie C, ul. Jana Matejki 21. Serdecznie zapraszamy!