Zaznacz stronę

Roztoczański Park Narodowy zaprasza na kolejną wystawę fotograficzną, której ekspozycja idealnie zbiega się w czasie z rytmem natury i nadchodzącym okresem godowym jeleni – rykowiskiem. Wystawa pt. „Rykowisko – spektakl polskiej przyrody” jest prezentacją fascynacji Roberta Osipy rykowiskiem jeleni, które w jego mniemaniu nie ma sobie równych wśród spektakli polskiej przyrody. Autor, członek Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP, którego największą pasją zawsze była górska wspinaczka oraz obcowanie z aparatem fotograficznym z naturą, fotografuje jelenie podczas rykowiska cyklicznie już od kilkunastu lat.

Na wystawę składa się  28 fotografii wybranych z bogatego dorobku Autora i zaprezentowanych w formacie 100×70 cm, które przeniosą oglądających na arenę odbywających się godów jeleni, chwil i miejsc niedostępnych, często ukrytych przed ludzkim okiem.

Ekspozycja została przygotowana w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu (ul. Plażowa 3) i jest dostępna dla zwiedzających w godzinach jego funkcjonowania w okresie od 29 sierpnia do 1 października 2023 r. Wernisaż zaplanowany został na piątek – 1 września o godz. 17:00.