Zaznacz stronę

W dniu 24 lutego odbyło się pierwsze w tym roku zebranie Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. W spotkaniu uczestniczyło dwudziestu czterech członków oraz jedna kandydatka.


Rozpoczęliśmy od gratulacji i wręczenia legitymacji członkowskich nowo przyjętym Kolegom – Łukaszowi i Andrzejowi. Następnie Prezes Maciej Rodziewicz omówił działania Okręgu Warmińsko-Mazurskiego, które miały miejsce podczas mijających miesięcy, poinformował o zmianach kadrowych w Zarządzie i Komisji Rewizyjnej Okręgu, a także o planach działania Okręgu w przyszłości, w tym dotyczących kwietniowego pleneru.


Dalsza część spotkania obejmowała prezentację zdjęć zimorodków i krótką opowieść o fotografowaniu tych ptaków podczas ubiegłorocznej wiosny i lata przez koleżankę Kamilę. Tomek na licznych przykładach pokazał nam i udzielił bardzo przydatnych rad dotyczących tego, jak w przeznaczonym do tego programie stworzyć diaporamę tak, aby była interesująca i miała szansę w konkursowych bojach. Kolegia Mateusz, bogaty w doświadczenia z fotografowania podczas górskich pieszych wędrówek, przedstawił nam prezentację i opowiedział o tym jak przygotować się do takiej wyprawy, jak skompletować ekwipunek (nie tylko ten fotograficzny), na jakie rzeczy zwrócić szczególną uwagę podczas planowania tras.


Po krótkiej przerwie na kawę, ciasto i rozmowy, Łukasz opowiedział o tym jak rozwija się nowo założone konto Okręgu na platformie społecznościowej Instagram. Koleżanka Beata pokazała zdjęcia zwierząt, które zrobiła podczas swojej wyprawy na Mauritius, zaś Michał pokazał fotografie flamingów i pelikanów, które zrobił podczas styczniowej wyprawy nad jezioro Kerkini w Grecji. Oboje opowiadali o swoich doświadczeniach z organizowaniem wyjazdów fotograficznych i podróżniczych.


Na zakończenie spotkania Kandydatka Beata zaprezentowała swoje portfolio.


Pożegnaliśmy się w świetnym nastroju, oczekując wiosny i tegorocznych fotograficznych wyzwań, plenerów i kolejnych spotkań.
Spotkanie odbyło się w Centrum Akwakultury i Inżynierii Ekologicznej UWM. Serdecznie dziękujemy Pani Dziekan i naszemu Koledze Romanowi za udostępnienie sali.