Zaznacz stronę

Jesień to czas, kiedy po intensywnym fotografowaniu w okresie wiosenno-letnim, zbieramy żniwo fotograficznych aktywności. W ciągu ostatnich miesięcy członkowie naszego Okręgu zdobyli szereg nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych.

W październiku ogłoszone zostały wyniki znanego i lubianego konkursu „Polska jest piękna”. Nasz Kolega Waldemar Bzura uzyskał III miejsce (Brązowy Medal Fotoklubu RP) za zdjęcie „Jezioro Krutyńskie”, natomiast Renata Kniefel otrzymała wyróżnienie za fotografię „Bieszczady”. Jury postanowiło również uhonorować wybranych autorów zamieszczeniem ich prac w albumie i na wystawie pokonkursowej. Trafiło tam zdjęcie Waldemara Bzury „Wojnowo” i Kamili Wiśniewskiej-Hałki „Łęgajny”.


W tym samym miesiącu wspaniałe informacje otrzymał nasz Kolega Maciej Kędzia, który w VI edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Perły Polskiej Przyrody 2022” w kategorii „Rośliny” zajął II miejsce. Fotografia Macieja została również dostrzeżona w tym samym konkursie w kategorii „Grzyby”, zajmując III miejsce.


Z kolei w kętrzyńskim ogólnopolskim konkursie „Pejzaż Polski 2022” w kategorii „Sekrety lasu” wyróżniony został nasz okręgowy Kolega Jan Olchówka za zdjęcie „Ucieczka”.


Wśród laureatów konkursów międzynarodowych pod patronatem FIAP nie mogło zabraknąć naszej Koleżanki Kamili Wiśniewskiej-Hałki, której fotografia „Among The Reeds” otrzymała Brązowy Medal Fotoklubu RP w konkursie „Tylko jedno zdjęcie”. Z kolei praca „Ranger Of The Lake” otrzymała NFFF Honorable Mention w kategorii „Nature” w norweskim konkursie 5th Fjord Bergen. To samo zdjęcie zostało docenione w Grecji, gdzie w konkursie 10th Olympic PHOTO Circuit (Salon Hermes) w kategorii „Nature” otrzymało PSA Gold Medal. Miło jest nam również poinformować, iż koleżance Kamili został przyznany w tym roku prestiżowy tytuł Excellence FIAP.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.