Zaznacz stronę

Maciej Pietrzak

Prezes Zarządu Głównego

W Związku Polskich Fotografów Przyrody jest od 2010. Należy do Okręgu Wielkopolskiego ZPFP. Przez sześć lat pełnił funkcję Wiceprezesa OW, a następnie przez dwie kadencje sprawował obowiązki Prezesa tego okręgu. W latach 2016-2019 został wybrany do Sądu Koleżeńskiego przy Zarządzie Głównym ZPFP. W trakcie tych dwunastu lat podejmował się wielu zadań, z czego najważniejsze to organizacja plenerów oraz warsztatów fotograficznych z diaporamą, a także obróbka zdjęć w wybranych programach.

Jako prezes OW podjął współpracę z lokalnymi Domami Kultury w Wielkopolsce, w których członkowie tego okręgu prowadzili warsztaty dla dzieci lub prezentowali swój dorobek fotograficzny w formie wystaw lub prelekcji. Nawiązał też współpracę z Wyższą Szkołą Zawodową w Pile, z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Jest pomysłodawcą festiwalu PDF - Poznańskich Dni Fotografii. W pierwszych latach jego istnienia był jego głównym organizatorem, a potem współorganizatorem. Pod jego skrzydłami powstało siedem edycji tej imprezy, która w roku 2018 została przemianowana na event PWP - Przyroda Warta Poznania.

Od wielu lat jest zaangażowany w organizację Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury w Izabelinie. W roku 2020 przygotował i poprowadził, od strony technicznej, festiwal on-line na kanale YouTube, rok później festiwal w formie hybrydowej, czyli relację na żywo z Izabelina na kanale YT.

Koordynował także proces produkcyjny albumu ZPFP “Wizje Natury”.